Filmowe lato w Łódzkim

To cykl bezpłatnych wydarzeń filmowych skierowanych do mieszkańców Łodzi i woj. łódzkiego, którego nadrzędnym celem jest zintegrowanie różnych pokoleń poprzez pobudzanie lokalnych społeczności do działań okołofilmowych. Szereg edukacyjnych wydarzeń przybliża dorobek współczesnej kultury filmowej, w szczególności łódzkiej oraz wpływa na rozwój pasji filmowej i kulturowej uczestników.

ident. graf. Arkadiusz Jaworek

NA PROJEKT SKŁADA SIĘ:

1. Home Movie Days (pokazy online i pokaz stacjonarny w Bibliotece Miejskiej w Łodzi we wrześniu, zgłoszenia filmów do 7 sierpnia) – czytaj więcej;
2. Nakręceni na lato. Konkurs dla młodzieży (zgłoszenia do 15 września, premiera filmów na platformie edukacyjnej VOD Think Film) – czytaj więcej;
3. Filmowe historie mówione (reportaż złożony z wideorozmów z twórcami kultury w województwie łódzkim)
Oglądaj materiały na naszym kanale YouTube tutaj.
4. Filmowe Lato w Ruścu (cały dzień wydarzeń, 7 sierpnia 2023, zapisy) – czytaj więcej;
Przeczytaj relację tutaj;
5. Filmowe Lato w Bełchatowie(cały dzień wydarzeń, 19 sierpnia 2023, zapisy) – czytaj więcej;
Przeczytaj relację tutaj;
6. Filmowe Lato w Krośniewicach (cały dzień wydarzeń, 30 sierpnia 2023, zapisy) – czytaj więcej;
Przeczytaj relację tutaj;
7. Seanse z udziałem twórców (m.in. co czwartek w Kinie Szkoły Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi) – czytaj więcej;
8. Prelekcje przed pokazami plenerowymi sekcji Art House TME Polówka (co piątek lipiec i sierpień 2023);
9. Włącz film. Kurs Animatora Kultury (12-13 października 2023, Łódź; zgłoszenia do 8 września) – czytaj więcej;
10. Filmowe lato na Think Film czyli wydarzenia online od 1 do 3 września 2023 r. (m.in. pokazy filmów krótkometrażowych).


Trzecia edycja projektu „Filmowe lato w łódzkim” zawita do trzech miejscowości w województwie łódzkim. W sierpniu 2023 roku organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja wybiorą się z skrojonymi na miarę wydarzeniami filmowymi do Ruśca, Bełchatowa i Krośniewic.

Filmowe lato zawita do Ruśca 7 sierpnia (poniedziałek), a tam w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu warsztaty dziennikarstw filmowego i pokazy filmów: „Detektyw Bruno” i „W trójkącie”.

W Bełchatowie całodniowe filmowe atrakcje czekają na mieszkańców w sobotę 19 sierpnia (sobota), będą to warsztaty animacji poklatkowej oraz pokaz bajki „Wróżka zębuszka” oraz doskonałej polskiej komedii „Masz Ci los!”. 

30 sierpnia (środa) w Krośniewicach zostaną zaprezentowane dwa filmy: pierwsza część kultowego Harry’ego Pottera oraz najnowszy film Stevena Spielberga – „Fabelmanowie”, a największą atrakcją będą warsztaty animacji filmowej, podczas których uczestnicy stworzą własną animację.

Więcej informacji w poszczególnych zakładkach.Partnerem projektu „Filmowe lato w łódzkim” jest Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Partnerem głównym konkursu jest Uniwersytet Łódzki. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Filmowe Lato w Łódzkim”.


Współfinansowanie:

Partnerzy:

Newsletter
Polub nas
Partnerzy