Filmowe Lato w Ruścu


Twórcy Festiwalu Kamera Akcja zapraszają na letnią odsłonę święta kina. Już 7 sierpnia 2023 (poniedziałek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu trzy wydarzenia „Filmowego lata w łódzkim”. Będzie okazja, aby najmłodsi poznali tajniki dziennikarstwa filmowego, obejrzeć wspólnie film familijny, a wieczorem widzów czeka spotkanie z hitem prosto z Cannes. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ident. graf. Arkadiusz Jaworek i Patryk Drzewiecki

Filmowe lato w łódzkim: Rusiec
Data: 7 sierpnia (poniedziałek)
Miejsce: Sala widowiskowa GOK w Ruścu (ul. Koniecpolskiego 5, 97-438 Rusiec).
Wstęp wolny


Szczegóły lokalizacji: tutaj.


Program:

12:00 -13:30 Warsztaty dziennikarstwa filmowego z krytykiem filmowym Mateuszem Demskim (wiek uczestników: 7-15)
13:30 – 14:30 Poczęstunek 
14:30 – 16:30 Pokaz filmu familijnego: Detektyw Bruno, reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej 110 min. (od 2 roku życia)
18:00 – 20:30 Pokaz filmu: W trójkącie, reż. Ruben Ostlund, 147 min. wraz z wprowadzeniem do projekcji programera filmowego Przemka Glajznera (od 16 roku życia)


Opis wydarzeń:

12:00 Warsztaty dziennikarskie (7+)

Festiwal Kamera Akcja zaprasza na warsztaty krytyki filmowej skierowane do młodzieży od 7 do 15 roku życia. Półtoragodzinne zajęcia warsztatowe poprowadzi Mateusz Demski, dziennikarz i krytyk filmowy publikujący m.in. w „Przekroju” oraz w portalach Interia.pl, NOIZZ.pl i newonce.net. Podczas warsztatów odpowiemy sobie na pytania: czym tak naprawdę zajmują się krytycy filmowi? Czy krytyk zawsze krytykuje? Jak ubrać w słowa swoje przemyślenia filmowe? Na spotkanie składa się także część praktyczna, w której uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję stanąć przed kamerą i nagrać krótką recenzję na temat obejrzanego w grupie filmu.

14:30 Pokaz filmu: Detektyw Bruno (2+)

Przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Dla każdego z nich okaże się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej, niż myślisz. Detektyw Bruno” to mądra i radosna rozrywka dla widzów od lat 2 do 102!

18:00 Pokaz filmu: W trójkącie (16+)

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!


„Filmowe lato w łódzkim” jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy