Zespół FKA

fot. Agnieszka Cytacka

Malwina Czajka

(ona/jej)
Dyrektorka FKA

Politolożka i filmoznawczyni, twórczyni Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dyrektorka artystyczna dwóch edycji Festiwalu Script Fiesta. Organizatorka wielu wydarzeń filmowych (m.in. Serio Pro, Filmowe lato, Akcja Edukacja). W latach 2013-2017 managerka studia dźwiękowego TOYA Studios. Wcześniej kierowniczka Kina Charlie. Wykładowczyni na Uniwersytecie Łódzkim, w Warszawskiej Szkole Filmowej i w Liceum Filmowym. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019 i 2020) za projekty na temat sound designu w filmie.

malwina.cz(małpa)kameraakcja.com.pl

fot. Patryk Drzewiecki

Przemysław Glajzner

(on/jego)
Dyrektor FKA

Filmoznawca i montażysta, twórca Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi. Studiował filmoznawstwo i promocję sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Od 8 lat programer Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka. Dyrektor artystyczny dwóch edycji Festiwalu Script Fiesta. Organizator wielu innych wydarzeń filmowych (m.in. Serio Pro, Filmowe lato, Akcja Edukacja). Właściciel platformy streamingowej dedykowanej wydarzeniom kulturalnym – Think Film. Były kierownik Kina 3D Wytwórnia, pracował jako specjalista w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz specjalista ds. festiwali filmowych w Dziale Promocji Szkoły Filmowej w Łodzi. Przez wiele lat kierował biurem prasowym festiwalu Camerimage.

przemek(małpa)kameraakcja.com.pl

Mateusz Demski

(on/jego)
Dział Promocji. Rzecznik Prasowy

Dziennikarz i krytyk filmowy, absolwent krakowskiego filmoznawstwa. Publikuje m.in. na łamach „Przekroju”, „Przeglądu”, „Kina”, „Ekranów”, a także w portalach Czas Kultury, Dwutygodnik, NOIZZ.pl i newonce.net. Prowadzi autorską audycję w OFF Radiu Kraków. Na koncie ma liczne rozmowy i wywiady z nagradzanymi na światowych festiwalach twórczyniami i twórcami filmowymi, m.in. z Bong Joon-ho, Laurą Poitras, Gasparem Noé, Bélą Tarrem czy obsypanym w tym roku Oscarami duetem Daniels.

mateusz(małpa)kameraakcja.com.pl
telefon: 517 300 673

Agnieszka Hawryluk

(ona/jej)
Dział Produkcji. Producentka Festiwalu i Programerka Konkursu Authors Spotlight

Organizatorka i producentka wydarzeń filmowych, stała współpracowniczka Fundacji FKA od 2015 r. Zajmuje się również komunikacją online przy Łódź Design Festival. Pracowała w Kinie Charlie (Łódź), gdzie była odpowiedzialna za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz promocję kina w mediach oraz social mediach. Doświadczenie zdobywała m.in. na festiwalach Camerimage, Transatlantyk, Forum Kina Europejskiego Cinergia. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

aga(małpa)kameraakcja.com.pl

fot. Mikołaj Zacharow

Karolina Czepkiewicz

(ona/jej)
Dział Produkcji. Koordynatorka partnerów i Centrum Festiwalowego

Producentka wydarzeń, animatorka kultury, specjalistka ds. promocji. Absolwentka filologii polskiej na WP-A UAM oraz Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. W czasie edukacji w Studium prowadziła warsztaty, występowała na scenie oraz reżyserowała filmy, etiudy i spektakle teatralne. Pracowała m.in. w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Muzeum Pałac Herbsta czy Fundacji Działania w Łodzi. Niedawno dołączyła do zespołu Muzeum Kinematografii w Łodzi. Uważa, że najlepiej uczyć się przez doświadczanie, dlatego bierze udział w różnych warsztatach, wolontariatach i innych ciekawych projektach, które tworzą równie ciekawi i interesujący ludzie. Przyjaźni się z papierem i nożyczkami. Owoce tej relacji publikuje na instagramie – @cos.tam.kolaze. Marzy o wyreżyserowaniu filmu, w którym główną rolę odgrywać będą spojrzenia i gesty. W zespole Festiwalu Kamera Akcja od 2017 roku.

karolina(małpa)kameraakcja.com.pl

fot. Natalia Łączyńska

Agnieszka Pakoca

(ona/jej)
Dział Produkcji. Koordynatorka partnerów i Loży Krytyków

Absolwentka PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Ukończyła studia licencjackie na kierunku filmoznawstwo ze specjalizacją scenariopisarstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie kończy studia magisterskie Organizacji Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Filmowego FilmETER. W pionie produkcyjnym ma na koncie głównie filmy krótkometrażowe, ale i wideoklipy, a także współpracę przy filmach długometrażowych. Odbyła staż w domu produkcyjnym Koskino. Od wielu lat związana z Festiwalem Kamera Akcja, a od 2023 roku jest również producentką dźwięku w studio Efektura.

agnieszka(małpa)kameraakcja.com.pl

Maria Koszewska

(ona/jej)
Dział Produkcji. Asystentka Produkcji

Jako Wolontariuszka działała przy takich Festiwalach jak Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni czy Festiwal Mastercard OFF Camera. Obecnie studentka Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Jej ulubieni twórcy to Patti Smith i Wong Kar Wai.

maria(małpa)kameraakcja.com.pl

Klaudia Cieślak

(ona/jej)
Dział Produkcji. Asystentka Produkcji

Absolwentka produkcji teatralnej i organizacji widowisk artystycznych na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie jako projekt licencjacki zrealizowała koncert charytatywny dla Fundacji Rak’n’Roll. Była członkini NGO „Otwarty Sochaczew”, gdzie współtworzyła grupę teatralną dla młodzieży z niepełnosprawnościami „Kurtyna”. Wolontariaty na festiwalach filmowych (Camerimage, Zagreb Film Festiwal) zaszczepiły w niej chęć do dalszej pracy w środowisku filmowym i rozwoju w tym kierunku. Obecnie studentka organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Prywatnie uwielbia podróże i dobrą kuchnię.

klaudia(małpa)kameraakcja.com.pl

Małgorzata Piotrowska

(ona/jej)
Dział Produkcji. Koordynatorka Biura Obsługi Widza i Wolontariatu

Absolwentka filmoznawstwa. Najbardziej lubi filmy o życiu i o zwykłych ludziach, ale fascynuje ją również dopracowane w każdym calu uniwersum Wesa Andersona oraz humor Taiki Waititiego. Nie przepada za kinem akcji, chyba że za kamerą stoi Guy Ritchie. Fanka pochłaniania seriali w dużych dawkach, najlepiej w pakiecie z mocną czarną herbatą oraz drożdżowymi wypiekami, ewentualnie makaronem. Lubi siedzieć po nocach i spać do późna, w czym nieustannie przeszkadza jej praca na etacie. Od jakiegoś czasu amatorka roślin doniczkowych. W wolnych chwilach lubi porządkować dane w tabelach oraz wyłapywać podwójne spacje w tekście. W zespole FKA od 2018 roku.

gosia.p(małpa)kameraakcja.com.pl

Zuza Majda

(ona/jej)
Dział Produkcji. Koordynatorka Sekcji Obsługi Widza

Absolwentka Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Pasjonatka ruchu w każdej formie. Trochę jak wicherek – stąd pomoc w licznych festiwalach jako wolontariuszka – Transatlantyk, Nowe Horyzonty, FKE Cinergia… Pozytywna dusza, która swoje miejsce znalazła w… cyrku! Dzieli się nią na scenie (lub bardziej nad nią) jako akrobatka powietrzna – aerial straps, kręci też pojkami i igra z ogniem, co można zobaczyć TUTAJ. Multipasjonatka, która wciąż szuka nowych aktywności, a przy tym zaklinaczka czasu, by wszędzie zdążyć 😁. Łódzkie ścieżki i czasoprzestrzeń zagina na rowerze.

Damian Michałowski

(on/jego)
Dział Produkcji. Koordynator Sekcji Badania Opinii

Absolwent Filmoznawstwa i wiedzy o mediach audiowizualnych na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie studiuje Media audiowizualne i kulturę cyfrową. Interesuje się popkulturą, szczególnie grami wideo, kinem popularnym, rozwojem transmedialnych narracji, światotwórstwem w fantastyce i sci-fi. Entuzjasta japońskich animacji, komiksu amerykańskiego, filmów klasy B, oraz festiwali fantastyki. Ceni twórczość Hideo Kojimy, Yoko Taro i Hidetaki Miyazaki’iego.

Hania Nadolska

(ona/jej)
Dział Produkcji. Realizatorka techniki

Człowiek orkiestra. Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku logistyka. Od lat związana z działalnością kulturową, festiwalami filmowymi i muzycznymi. Po godzinach redaktorka techniczna Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Wiecznie szuka czegoś nowego do zrobienia i zobaczenia. Wieczory najchętniej spędza pochłaniając seriale i popijając dobrą herbatę.

Michał Pabiś-Orzeszyna

(on/jego)
Dział Produkcji. Wsparcie merytoryczne

Pracuje w Katedrze Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ. W latach 2016-2019 kierownik Działu Edukacji Filmowej w Narodowym Centrum Kultury Filmowej. Od 2019 zaangażowany w badania produkcji i recepcji VR/AR (Laboratorium Narracji Wizualnych przy Szkole Filmowej w Łodzi), a od 2021 w badania animacji filmowej (projekt „Animation Studios in Gottwaldov and Lodz (1945/47-1990) – Comparative Collective Biography” oraz „Opracowanie krajowej strategii rozwoju szkolnictwa branżowego dla przemysłów animacji filmowej i efektów specjalnych na lata 2023 – 2030”). Od 2021 do 2022 roku członek rady doradczej projektu „Sustainable Film Production in the Netherlands”. Co-leader Sustainable Media Workgroup w European Network for Cinema and Media Studies.

fot. Maja Reczulska

Patryk Drzewiecki

(on/jego)
Dział Promocji. PR Manager

Człowiek od promocji, który uwielbia font Helvetica. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Przez lata studiów brał udział w realizacji projektów naukowych, które dotyczyły organizacji festiwali filmowych oraz edukacji audiowizualnej. Po godzinach zajmuje się prowadzeniem organizacji pozarządowej i ogląda dużo melodramatów, które popija czarną kawą albo czerwonym winem.

patryk(małpa)kameraakcja.com.pl

Patryk F. R. Ostrowski

(on/jego)
Dział Promocji. Manager treści i Koordynator Biura Prasowego

Kulturoznawca i pisarz. Absolwent filmoznawstwa i kulturoznawstwa na UŁ. Pracę magisterską poświęconą badaniom Polskiej Nowej Fali obronił w 2021 roku. Publikował w „Wyspie. Kwartalniku literackim” (2/22), miesięcznikach „WOBEC” i „Kreatywni” (maj 2023), a także „Film&TV Kamerze” (3/2022). Współpracował z szeregiem wydarzeń kulturalnych w Łodzi (m.in. Festival Transatlantyk, F. K. E. Cinergia, projekty Szkoły Filmowej w Łodzi, Kina Charlie i AOIA). Wcześniej redaktor w Kole Naukowym Filmoznawców UŁ. Oprócz filmu pasjonuje się fotografią, muzyką, a nadto literaturą. Miłośnik natury.

patryk.o(małpa)kameraakcja.com.pl

Nina Bernat

(ona/jej)
Dział Promocji. Asystentka koordynatora biura prasowego

Studentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, ⅓ łódzkiego kolektywu queerowego y2gay. Na FKA kiedyś jako wolontariuszka, teraz jako „Assistant To The Regional Manager”. W przerwach od studiów i pracy można ją znaleźć w jednej z łódzkich klubokawiarni.

fot. Patryk Drzewiecki

Agata Becherka

(ona/jej)
Dział Promocji. Social Media Manager

Ukończyła studia licencjackie na kierunku filologia polska ze specjalizacjami „komunikowanie publiczne” oraz „publicystyka kulturalna i krytyka artystyczna”. Uczestniczka dwóch edycji programu Ambasador Uniwersytetu Łódzkiego. Badawczo zajmuje się najnowszą literaturą polską oraz literaturą przełomu XIX i XX wieku. Redaktorka naczelna literackiego pisma uniwersyteckiego „Brak Słów”. Stypendystka Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w projekcje Młoda Redakcja. Twórczyni konta polonistyczno-książkowo-społecznego na TikToku (wastee_of_timeee).

Olga Stanisławska

(ona/jej)
Dział Promocji. Koordynatorka relacji wideo/foto

Animatorka kultury, kulturoznawczyni z lekkim piórem, kinomanka. Zawodowo zajmuje się organizacją i promocją wydarzeń kulturalnych oraz edukacją filmową. Płynnie komunikuje się gifami i ma emoji na każdą okazję. 🥳 Zakorzeniona w Kutnie Mieście Róż, ale do Łodzi trafia z zamkniętymi oczami. Ma słabość do musicali i filmów kostiumowych. Ceni filmowe dramaty, w Kinie szuka emocji i ukłuć w sercu. Lubi fantastykę, gry konsolowe i kuchnie z odległych zakątków świata. Uczestniczka pierwszej edycji Akademii Animatora Kultury w 2015 roku. W zespole FKA od 2016 roku.

fot. Mikołaj Zacharow

Małgorzata Lisiecka-Muniak

(ona/jej)
Dział Promocji. Wsparcie Biura Prasowego

Niegdyś jeździła po festiwalach, dziś trochę więcej… po placach zabaw 😉 Słowne fikołki to jej specjalność, a każdy wyraz wyciśnie do ostatniego morfemu. Filolożka i tłumaczka języka włoskiego. Specjalistka ds. promocji Szkoły Filmowej w Łodzi. Współpracowała z kilkoma polskimi festiwalami: Warszawskim Festiwalem Filmowym, Krakowskim Festiwalem Filmowym, Camerimage. Po godzinach tańczy ATS i ogląda amerykańskie seriale z włoskim dubbingiem.

Paweł Mańka

(on/jego)
Dział Promocji. Realizacja foto

Ceni sobie fotografię naturalną, pozbawioną postprocesingu. Jego receptą na udane zdjęcie jest w porę dostrzeżony detal i umiejętność swobodnej adaptacji w rozmaitych warunkach. W wędrówce z aparatem towarzyszy mu dwóch dobrych znajomych: eksperyment i przypadek. Miłośnik jazdy na rowerze, dobrego piwa oraz nocnych spacerów po Bałutach w dobrym towarzystwie. Zakochany w Łodzi i Górnym Śląsku.

Mikołaj Zacharow

(on/jego)
Dział promocji. Realizacja foto

Fotodokumentalista. Ma na swoim koncie ponad 1000 koncertów, dziesiątki festiwali, konferencji, eventów, sztuk teatralnych. Publikował w większości dzienników i magazynów w Polsce. Właściciel studia fotograficznego w centrum Łodzi. W wolnym czasie gra w planszówki, słucha jazzu, podróżuje z psem i ogląda za dużo filmów i seriali.

Łukasz Glajzner (Another Way Media)

(on/jego)
Dział Promocji. Realizacja wideo

Robił w życiu wszystko – od prac na platformach po pracę dydaktyczną. Prowadzenie bloga podróżniczego skłoniło go do sięgnięcia po aparat i tak już zostało. Od kilku lat zajmuje się profesjonalnie fotografią i filmem pod marką Another Way Media, realizując zdjęcia na planach filmowych, etiud studenckich, reklam i reportaży. Opowiadanie obrazem jest jego pasją i pracą na co dzień, którą w wolnych chwilach chętnie łączy z podróżowaniem, górami i wspinaniem sportowym.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy