Filmowe Lato w Łódzkim – konkurs dla młodzieży „Nakręceni na lato”

Filmowy konkurs dla młodzieży „Nakręceni na lato” to must-have dla wszystkich czujnie obserwujących najnowsze trendy na TikToku i Instagramie. Zainspiruj się, włącz kreatywność, nagraj filmik, zgłoś go do konkursu, a przede wszystkim baw się – jedyne, co Cię ogranicza, to wyobraźnia!

ident. graf. Arkadiusz Jaworek, Patryk Drzewiecki

Twoim zadaniem jest stworzenie krótkiego filmu, o długości 30-90 sekund, który będzie nowatorskim spojrzeniem na temat dowolnego dzieła filmowego bądź pracy wybranego reżysera. Na najlepszych czekają karnety na 14. Festiwalu Kamera Akcja (stacjonarnie oraz online), a zwycięskie klipy zostaną zaprezentowane na dużym ekranie oraz platformie Think Film. W konkursie wziąć udział może młodzież w wieku 14-18 lat zamieszkująca województwo łódzkie.


Wymagania techniczne:

Format mp4, czas trwania 30-90s. Autor może zgłosić jedną pracę audiowizualną. Jeśli jest to praca społecznościowa, uprasza się o oznaczenie filmu konkursowego na TikToku hasztagiem #filmowelatowlodzkim, #festiwalkameraakcja, #uwolnijumysl, oraz oznaczenie festiwalu za pomocą wzmianki Oznaczenie festiwalu @festiwalkameraakcja → IG oraz @fest.kamera.akcja → TikTok

UWAGA! Profil nie może być prywatny i musi umożliwiać pobieranie filmów. Autor może zgłosić jedną pracę społecznościową.

Serdecznie zachęcamy do zgłoszenia się do konkursu! W razie pytań zapraszamy do kontaktu: klaudia@kameraakcja.com.pl.


Dla kogo?

  • młodzież od 14 do 18 r. ż. z województwa łódzkiego

Kiedy?

  • 15 września do 23:59
  • 20 września – ogłoszenie wyników na stronie kameraakcja.com.pl

Wymagania:

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
  • Nagraj film i prześlij go lub opublikuj z hasztagiem: #nakreceninalato, #uwolnijumysl i oznaczeniem @fest.kamera.akcja (TikTok) lub @festiwalkameraakcja (Instagram) 

Nagrody:

  • Nagroda Główna: bezpłatny karnet na 14. Festiwal Kamera Akcja 
  • Wyróżnienia: możliwość zakupienia akredytacji medialnej na 14. FKA (w cenie 29 zł)
  • warsztaty i wydarzenia (pierwszeństwo zapisów na wybrane spotkania z twórcami)
  • Premiera filmu online na platformie edukacyjnej VOD  Think Film
  • Gala wręczenia nagród podczas Festiwalu Kamera Akcja


Przyjmowanie prac w konkursie zostało zakończone.


Partnerem głównym konkursu jest Uniwersytet Łódzki. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Filmowe Lato w Łódzkim”.

„Nakręceni na lato. Filmowy Konkurs dla młodzieży” jest częścią projektu „Filmowe lato w łódzkim” jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy