Baza Wiedzy


Od 14 lat Festiwal Kamera Akcja to dyskusje, rozmowy i warsztaty, na których można zdobyć wiedzę z niemal każdej gałęzi przemysłu filmowego: od zapoznania się z tym, jak pracuje ekipa na początku zdjęć, przez wiwisekcję planu zdjęciowego, po dyskusje krytyków i teoretyków kina. Każda edycja i wydarzenia specjalne były przygotowywane pod kątem zapewnienia jak najwyższej wartości merytorycznej. Fundacji FKA przyświeca idea łączenia różnych grup ludzi zainteresowanych filmem, bez podziałów na teoretyków, entuzjastów, odbiorców i praktyków.


WYBIERAJ SPOŚRÓD WIELU KATEGORII:


Korzystając z bogatej biblioteki wydarzeń, podjęliśmy decyzję powrotu do nich i zaprezentowaniu materiałów edukacyjnych powstałych na przestrzeni lat. Każdy materiał zgromadzony w tej Bazie Wiedzy wideo został opracowany tekstowo i jest teraz na wyciągnięcie ręki. Mogą służyć do nauki, inspiracji, a także wykorzystane do badań. Wierzymy, że udostępnianie takich zasobów przyczynia się do popularyzacji wiedzy i dialogu.

Fot. Paweł Mańka

Transkrypcje zostały opracowane w duchu poszanowania gości i gościń poszczególnych wydarzeń, zawierają jednak niekiedy drobne korekty redakcyjne, niewpływające na przekaz merytoryczny ich wypowiedzi. Obecnie prezentujemy ponad 20 opracowanych materiałów.  W przyszłości planujemy sięgnąć po następne, z różnych edycji Festiwalu Kamera Akcja, a także pozostałych wydarzeń. Dostęp do oryginalnych zapisów rozmów i spotkań w formie wideo również będzie sukcesywnie poszerzany.

Opracowanie transkrypcji: Maria Koszewska, Klaudia Cieślak, Nina Bernat, Dorota Wituła
Koordynacja: Patryk F. R. Ostrowski

Fundacja FKA, 2023

Newsletter
Polub nas
Partnerzy