Home Movie Days


Powracamy do przeszłości. Druga edycja Home Movie Days! 

Nadchodzi druga edycja projektu „Home Movie Days”, który w ubiegłym sezonie wywołał niemałe poruszenie wśród łodzian! Również w tym roku mieszkańcy Łodzi i województwa mogą zgłaszać swoje domowe filmy zrealizowane na retro nośnikach (m.in. kasety VHS, taśmy 8 mm), a następnie obejrzeć je podczas publicznego pokazu w ramach „Filmowego Lata w Łódzkim”. Przed rokiem wydarzenie było zwieńczone uroczystą projekcją wybranych filmów w sali kinowej w hotelu PURO w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji pokaz odbędzie się także online na edukacyjnej platformie Think Film!

Na zgłoszenia czekamy do 7 sierpnia 2023 r. Szczegóły poniżej!


ident. graf. Arkadiusz Jaworek

Organizatorzy projektu zapowiadają, że udział w nadchodzącej edycji „Home Movie Days” jest wyjątkową okazją dla osób, które chcą pobudzić do życia swoje archiwalne  filmy, a dotychczas nie miały na to szansy! „Warto już dziś przeszukać strych, dotrzeć do zakamarków szafy, czy odkurzyć stare walizki w piwnicy, aby uchronić stare rodzinne filmy przed zapomnieniem” – zapowiada Maria Koszewska, koordynatorka projektu. Analogowe nagrania zostaną przeniesione do postaci cyfrowej bezpłatnie, a wybrane filmy będzie można oglądać 25-31 sierpnia 2023 również na edukacyjnej platformie Think Film!


JAK I DO KIEDY ZGŁOSIĆ SWOJE FILMY?

Materiały można zgłaszać do 7 sierpnia 2023 poprzez formularz online dostępny poniżej, a przyjęte do projektu zgłoszenia należy dostarczyć do wybranych filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi lub wysłać na adres: Fundacja FKA, Łódź, ul. Tuwima 52/ lok. 4u, 90-021.

Lista bibliotek, do których można dostarczyć materiały:

TRAF (Filia Nr 71,, ul. Cieszkowskiego 11a)
Mediateka MEMO (Filia Nr 29, ul. Moniuszki 5)
KOSTKA (Filia Nr 26, ul. Kostki Napierskiego 4)
FERMENT (Filia Nr 35, ul. Wróblewskiego 67)
ROZGRYWKA (Filia Nr 14, ul. Powstańców Wielkopolskich 3)
GDAŃSKA (Filia Nr 32, ul. Gdańska 8)
SŁÓWKA (Filia Nr 15, ul. Boya-Żeleńskiego 15)
CZTERECH KULTUR (Filia Nr 47, ul. Brzeźna 10)
WOLNOŚĆ (Filia Nr 39, plac Wolności 4)
BLISKA (Filia Nr 52, ul. Ketlinga 21)
TUVIM (Filia Nr 63, ul. Tuwima 46)
Filia nr 13 (ul. Rojna 39)
Filia nr 57 (ul. Bartoka 27)


Przekazywane  materiały powinny być odpowiednio zabezpieczone (np. zapakowane w kopertę z folią bąbelkową) i podpisane nazwiskiem, podanym wcześniej w ankiecie zgłoszeniowej. Zarówno oryginalne materiały, jak i ich zdigitalizowane wersje, trafią z powrotem do swoich właścicieli.

W przypadku pytań dotyczących projektu prosimy o kontakt: maria@kameraakcja.com.pl.


Projekt „Filmowe lato w łódzkim” jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi.

Partnerem projektu „Filmowe lato w łódzkim” jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.


Newsletter
Polub nas
Partnerzy