Familijne czwartki. Kino Szkoły Filmowej otwiera się na najmłodszych


Pięć czwartków, dwanaście porywających filmowych opowieści, a to wszystko w ramach wyjątkowego jubileuszu 75-lecia Szkoły Filmowej w Łodzi. W sierpniu wyjątkowo o dwie godziny wcześniej o godzinie 17:00 z uwagi na młodych kinomanów. Na widzów czeka najlepsze kino familijne, polskie „Stranger Things”, najsłynniejsze i powiewające świeżością krótkie metraże prosto z Targowej 61/63, a także spotkanie z producentkami wokół hitu „Detektyw Bruno”. Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza w każdy sierpniowy czwartek o godzinie 17:00 – dla posiadaczy legitymacji uczniowskiej, studenckiej lub emeryta-rencisty wstęp wolny.

Plakat filmu Bardzo fajny olbrzym

Plakat filmu Czarny młyn

Plakat filmu Detektyw Bruno

„Detektyw Bruno”, kulisy powstawania filmów dla dzieci i spotkanie z wyjątkowymi producentkami!

Krystyna Kantor i Kaja Jałocha (Shipsboy) fot. Maciej Skwara

Ten film zachwyci nie tylko trzy-, ale i stulatków! Już 31 sierpnia o godz. 17:00 widzowie Kina Szkoły Filmowej będą mogli zobaczyć „Detektywa Bruno” Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja, kolejną – po porywającym „Za niebieskimi drzwiami” – opowieść, w której twórcy oddają głos młodym bohaterom. To kino przygodowe w dobrym stylu: poszukiwacze skarbów, gry, rebusy dziecięce i ujmująca mieszanka konwencji realistycznej z fantastyczną.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z producentkami z Shipsboy, Krystyną Kantor i Kają Jałochą. To idealna okazja, by poznać branżę kina familijnego od środka i zajrzeć za kulisy powstawania filmów dla dzieci, gdyż trwają prace nad drugą częścią tego hitu.

fot. Maciej Skwara

KRYSTYNA KANTOR

COO, Producentka

Producentka i producentka wykonawcza. Ukończyła Uniwersytet Łódzki oraz Łódzką Szkołę Filmową. Absolwentka MAIA workshops, ACE Training Days oraz MIDPOINT Feature Launch. Swoją karierę zawodową rozpoczynała jako kierownik produkcji filmów krótkometrażowych oraz przy kampaniach reklamowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała też w paryskim domu produkcyjnym Partizan. Z Shipsboy związana od 7 lat. Zajmuje się stroną finansową wszystkich projektów firmy, serwisami dla zagranicznych produkcji oraz współpracą z koproducentami międzynarodowymi.

fot. Maciej Skwara

KAJA JAŁOCHA

Development Executive

Development Executive w firmie Shipsboy. Absolwentka Wydziału Organizacji Produkcji w Szkole Filmowej w Łodzi oraz uczestniczka warsztatów m.in. Script Circle, Atelier Scenariuszowe, Akcelerator KIPA, Kids Kino Lab, Midpoint Cold Open i Series Launch. Pracowała przy takich produkcjach jak „Ciemno, prawie noc”, „Żmijowisko”, „Król”, „Boże Ciało”, „Żeby nie było śladów” czy „Kobieta na Dachu”.


Oldschool w Kinie Szkoły Filmowej

Młodzi widzowie będą zachwyceni także pokazem „BFG: Bardzo Fajny Gigant” jednego z największych mistrzów kina, Stevena Spielberga, filmu opartego na powieści „Wielkomilud” brytyjskiego pisarza Roalda Dahla (3 sierpnia, g. 17:00). To porywająca opowieść o małej dziewczynce i jej tajemniczym olbrzymim przyjacielu, który odkrywa przed nią sekrety magicznej krainy. Autorem zdjęć do filmu jest wybitny operator i absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi – Janusz Kamiński. Tydzień później, 10 sierpnia, godz. 17:00,  w Kinie Szkoły Filmowej gratka dla młodzieży. Okrzyknięty polskim pionierem ery „Stranger Things” film Waldemara Dzikiego „Cudowny chłopak” – dzieło, w którym pełno jest wybuchów, eksplozji i mocy psychokinetycznych. To wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy są miłośnikami kina superbohaterskiego. W repertuarze 24 sierpnia znajdzie się hit Mariusza Paleja z 2021 roku – „Czarny Młyn”, stworzone z wielkim rozmachem kino przygodowe, które retrostylizacją i charakterystycznymi głównymi bohaterami również nawiązuje do serialu „Stranger Things”. Film powstał na podstawie książki Marcina Szczygielskiego, często ekranizowanego autora polskiej literatury młodzieżowej.

ident. graf. Krzysztof Iwański

Pierwsze kroki. Studenckie lata gwiazd

17 sierpnia zajrzymy w głąb najsłynniejszych krótkich metraży prosto ze Szkoły Filmowej w Łodzi. W programie projekcje od Andrzeja Wajdy do Jagody Szelc: „Zły chłopiec”, reż. Andrzej Wajda; „Słowo honoru”, reż. Kazimierz Kutz; „Erotyk”, reż. Jerzy Skolimowski; „Umieranko”, reż. Jan Jakub Kolski; „Męska sprawa”, reż. Sławomir Fabicki; „Fajnie, że jesteś”, reż. Jan Komasa; „Opowieści z chłodni”, reż. Grzegorz Jaroszuk oraz „Taki pejzaż”, reż. Jagoda Szelc.


Repertuar Kina Szkoły Filmowej na sierpień:

3.08 / CZW / 17:00
Janusz Kamiński
BFG: Bardzo fajny gigant (2016) reż. Steven Spielberg, 115’
10.08 / CZW / 17:00
Polskie Stranger Things
Cudowne dziecko (1986) reż. Waldemar Dziki, 105’
17.08 / CZW / 17:00
Od Wajdy do Szelc. Słynne krótkie metraże
Zły chłopiec, reż. Andrzej Wajda, 7’
Słowo honoru, reż. Kazimierz Kutz, 14’
Erotyk, reż. Jerzy Skolimowski, 3’
Umieranko, reż. Jan Jakub Kolski, 10’
Męska sprawa, reż. Sławomir Fabicki, 26’
Fajnie, że jesteś, reż. Jan Komasa, 16’
Opowieści z chłodni, reż. Grzegorz Jaroszuk, 27’
Taki pejzaż, reż. Jagoda Szelc, 23’
24.08 / CZW / 17:00
Familijnie
Czarny młyn (2021) reż. Mariusz Palej, 101’
31.08 / CZW / 17:00
Gość
Detektyw Bruno (2022) reż. Magdalena Nieć, Mariusz Palej, 105’
+ spotkanie z producentkami Shipsboy


Wstęp na seans do Kina Szkoły Filmowej kosztuje 10 zł i jest możliwy do nabycia wyłącznie online za pośrednictwem strony kino.filmschool.lodz.pl. Pula biletów jest ograniczona. Na bezpłatne wejście mogą liczyć osoby posiadające legitymację szkolną/studencką/emeryta-rencisty. 

Bilety do kupienia na stronie: https://kino.filmschool.lodz.pl/.

Seanse odbywają się w budynku rektoratu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera Łódź, ul. Targowa 61/63.

01 / 08 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy