Filmy 14. FKA

Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight – etiudy (blok 2)

15 / 10 / 2023----------------------11:00

Łączny czas trwania bloku: 143′
Pokaz w Kinie Kinematograf, Muzeum Kinematografii

Zobacz również:

Przeczytaj więcej o Międzynarodowym Konkursie Authors Spotlight.


Być kimś (etiuda)
reż. Michał Toczek

czas trwania: 27 min. 21 s.
produkcja: Polska, 2023

Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że należało ono kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Wałęsy.

Moje stare (etiuda)
reż. Natasza Parzymies

czas trwania: 24 min. 39 s.
p
rodukcja: Polska, 2023

Dwie starsze kobiety spotykają się ponownie po 50 latach, aby wybrać się w ostatnią wspólną podróż i walczyć o uczucia, które kiedyś ich łączyły.

Moje żyjątko (etiuda)
reż. Andrzej Danis

czas trwania: 18 min. 57 s.
produkcja: Polska, 2023

Ziggy jest nastolatkiem cierpiącym na bulimię. Pewnego dnia, ojciec mówi mu, że musi zostać wysłany do szpitala. Postanawia temu zapobiec i znajduje sojuszników w swojej sprawie. W międzyczasie odkrywa, że kryje się w nim coś niebezpiecznego, coś, co za wszelką cenę chce wyjść na wierzch. Czy uda mu się to dłużej ukrywać?

NAIKU (etiuda)
reż. Pijus Mačiulskis

czas trwania: 19 min. 53 s.
produkcja: Litwa, 2023

Dziesięciu ekscentrycznych chuliganów lekkomyślnie jeździ jeepem po opuszczonych dzielnicach przemysłowych. Ten, który siedzi na dachu, trzyma latawiec, który wabi przechodnia Adomasa, by do nich dołączył. Zostaje on wciągnięty do gry, która okazuje się brutalnym turniejem. Zwycięzca może dzierżyć latawiec. Jednak ze względu na charakter gry, utrzymanie człowieczeństwa staje się walką.

NOISETRAIN (etiuda)
reż. Pol De Plecker

czas trwania: 19 min. 45 s.
produkcja: Belgia, 2022

Trzej mężczyźni otoczeni śpiącymi pasażerami, budzą się w stojącym pociągu. Kiedy pociąg zostawia ich na odludnym terenie, rozpoczyna się podróż przez graficzny, śnieżny krajobraz.

Onán (etiuda)
r
eż. Diego Toussaint Ortiz

czas trwania: 8 min. 45 s.
produkcja: Meksyk, 2022

Tamara, młoda zakonnica, odczuwa pokusę, by zdradzić wszystko, w co kiedykolwiek wierzyła, gdy na jej progu w magiczny sposób pojawia się wibrator. Teraz nieświadomie podda swoją wiarę w Boga konfrontacji z godnym przeciwnikiem: Pragnieniem pierwszego orgazmu.

Rozkwit zimowy (etiuda)
reż. Ivan Krupenikov

czas trwania: 29 min. 59 s.
produkcja: Polska, 2022

Świat zostaje zniszczony przez katastrofę ekologiczną. Stary najemnik, borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi, szuka sposobu na emeryturę i wreszcie dostaje pracę, która mu to umożliwi. Proste zadanie eskortowania dziewczyny z punktu A do punktu B odkryje tajemnicę, która popycha bohatera do ponownego przeanalizowania swojego widzenia na świat.

Stwór (etiuda)
reż. Damian Kosowski

czas trwania: 20 min.
produkcja: Polska, 2022

Trzydziestoletni Kazik wspomina czasy dzieciństwa, gdy codziennie rano był odprowadzany do szkoły przez ukochaną ciotkę Dagnę. Gdy pewnego dnia kobieta nieoczekiwanie znika, chłopiec na własną rękę postanawia dowiedzieć się, co się z nią stało.


Newsletter
Polub nas
Partnerzy