Filmy 14. FKA

Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight – animacje

14 / 10 / 2023----------------------12:30

Łączny czas trwania bloku: 121′
Pokaz w Kinie Szkoły Filmowej

Zobacz również:

Przeczytaj więcej o Międzynarodowym Konkursie Authors Spotlight.


1x1x1 (animacja)
reż. Yinuo Shao

czas trwania: 5 min. 45 s.
produkcja: Wielka Brytania, 2022

Surrealistyczna animacja opowiada o procesie od poznania do zaakceptowania siebie. To długa podróż, pętla. Historia zaczyna się od małego domku zbudowanego w naszym wewnętrznym świecie…

A Kind of Testament (animacja)
reż. Stephen Vuillemin

czas trwania: 16 min. 23 s.
produkcja: Francja, 2023

Młoda kobieta natrafia w internecie na animacje, które najwyraźniej powstały na podstawie jej prywatnych selfie. Nieznana kobieta, o tym samym nazwisku, przyznaje się do kradzieży tożsamości. Ale śmierć jest szybsza niż odpowiedź na pytanie: „Dlaczego?”.

Cosmic Routine (animacja)
reż. Agnieszka Kotulska

czas trwania: 6 min. 37 s.
produkcja: Polska, 2023

Zmęczona codzienną monotonią dziewczyna ucieka w świat teledysku z lat 80-tych. W miejskiej scenerii, pośród majaczących w ciemności neonowych świateł, spróbuje tchnąć życie w pogrążony w rutynie świat.

Disc+Dog (animacja)
reż. Tomek Ducki

czas trwania: 5 min. 46 s.
produkcja: Polska, 2023

Gra we frisbee trzech psów wymyka się spod kontroli, gdy wplątują się w społeczne więzi. Co się stanie, jeśli jeden z nich zostanie wykluczony z gry?

fur (animacja)
reż. Zhen Li

czas trwania: 6 min. 36 s.
produkcja: USA, 2022

zauroczenie spleśniałe…

Jestem błękitem (animacja)
reż. Weronika Szyma

czas trwania: 6 min. 52 s.
produkcja: Polska, 2023

Historia, w której czas się rozciąga. Matka i córka próbują odnaleźć swoje miejsce po odejściu ojca. Bezczynnie spędzają czas na metaforycznej pustej plaży. Walczą ze swoją niepewnością i tęsknotą. Obraz morza powraca rytmicznie. To obietnica wolności, ale i przerażającego innego świata, z dala od ciepłego piasku.

Luce and the Rock (animacja)
reż. Britt Raes

czas trwania: 12 min. 59 s.
produkcja: Belgia, 2022

Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, pośrodku spokojnej wioski, w której mieszka Luce, pojawia się gigantyczna skała. Wieśniacy nie mogą już nawet otwierać drzwi do swoich domów! Luce jest zły: „odejdź, Rock, nie pasujesz tutaj! I dlaczego w ogóle tu jesteś?”.

Nun or Never! (animacja)
reż. Heta Jäälinoja

czas trwania: 10 min. 48 s.
produkcja: Finlandia, 2023

Zakonnice żyją w klasztorze w zadowoleniu i harmonii, zjednoczone ze sobą. Podczas kopania ziemniaków, jedna z zakonnic znajduje pod ziemią mężczyznę. Zakonnica zaczyna śnić o mężczyźnie, szaleje i traci wspólny rytm z innymi.

Safari Club (animacja)
reż. Zuzanna Szyszak

czas trwania: 9 min. 52 s.
produkcja: Polska, 2023

„Safari Club” to miejsce, w którym imprezowicze mogą się wyluzować, poszaleć i okazywać zwierzęce zachowania. Dziewczyna przygotowuje się do polowania i czeka ją najdziksza noc w jej życiu, pod każdym względem „dzika”.

The House of Loss (animacja)
r
eż. Jinkyu Jeon

czas trwania: 9 min. 34 s.
produkcja: Japonia, 2022

Starsze osoby w domu opieki mają ogolone głowy. Bohater, który tam pracuje, widzi ich, ale nie potrafi odczytać ich wyrazu twarzy. Jednak od pewnego momentu zaczyna uważnie przyglądać się ich twarzom.

Zima (animacja)
reż. Tomek Popakul, Kasumi Ozeki

czas trwania: 26 min. 25 s.
produkcja: Polska, 2023

Rośnie powoli jak sopel, ale pewnego dnia spada i rozbija się. Anka kocha koty. I Jezusa. W zimowej ciszy laguna zamarza, a niewypowiedziane wypływa na powierzchnię jak pęknięcie na lodzie. Mozaikowy portret małej rybackiej wioski, w której relacje międzyludzkie, międzyludzkie i międzyzwierzęce zależą od delikatnej równowagi między ciepłą czułą opieką a zimnym emocjonalnym okrucieństwem. Niesamowita opowieść o samotności i wspólnocie opowiedziana z magicznym realizmem.

ZOON (animacja)
reż. Jonatan Schwenk

czas trwania: 4 min. 25 s.
produkcja: Niemcy, 2022

Małe, błyszczące zwierzątka są w rui. Dwunożny mieszkaniec lasu spotyka pożądliwą grupę. On i jego towarzysze zajadają się małymi stworzeniami i wkrótce zaczyna się uczta.


Newsletter
Polub nas
Partnerzy