Filmy 14. FKA

Authors Spotlight Extra – blok I

16 / 10 / 2023----------------------18:00

Łączny czas trwania bloku: 126′

Zobacz również:

Ciepło (etiuda)
reż. Klaudia Fortuniak

czas trwania: 15 min
produkcja: Polska, 2023

Matka i córka idą na pogrzeb. Matka tego dnia wywozi piec węglowy na złom, a córka ma na sobie brązowe rajstopy. Piec okazuje się ciężki i rajstopy nieodpowiednie na ceremonię.

Dance my doll (animacja)
reż. Jasmijn Kooijman

czas trwania: 15 min
produkcja: Szwecja, 2022

Zmartwieni ubiegający się o azyl, wściekli aktywiści i posłuszni pracownicy w równie wspaniałym, co ostrym filmie poklatkowym o ludziach, którzy zostali złapani w biurokratyczne szpony agencji migracyjnej.

Love At Fifty (etiuda)
reż. Tan Wei Ting

czas trwania: 29 min. 58 s.
produkcja: Singapur, 2022

Kee, rozwiedziona matka dwójki dzieci po pięćdziesiątce, porównuje perspektywę nieprawdopodobnego romansu z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą, gdy w swojej kawiarni spotyka jowialnego – i niedoświadczoną w romansie – dostawcę.

Our Uniform (animacja)
reż. Yegane Moghaddam

czas trwania: 6 min. 30s.
produkcja: Izrael, 2022

Irańska dziewczyna powraca do szkolnych wspomnień poprzez zmarszczki i materiał swojego starego mundurka. Przyznaje, że jest po prostu „kobietą” i już w czasach szkolnych zgłębia korzenie tego pomysłu.

Perfect Me (animacja)
reż. Sonia Mossoczy

czas trwania: 2 min. 17 s.
produkcja: Polska, 2023

Krótka historia poruszająca problem zaburzeń odżywiania. Kiedy główna bohaterka się zmniejsza, jej alter ego pływające w filiżance rośnie.

Śmierć i śledź (animacja)
reż. Klaudia Prabucka

czas trwania: 4 min. 8s.
produkcja: Polska, 2022

Historia o tym jak śledź opłynął krąg życia i śmierci, o tym jak to jest, jak umiera babcia. Historia oparta na faktach.

To nie kąpiel (animacja)
reż. Pola Lotta Włodarczyk

czas trwania: 7 min 48 s. 
produkcja: Polska, 2022

W pewnej kamienicy mieszkaniec najwyższego piętra po raz kolejny utrudnia życie swoim sąsiadom. Sąsiedzi są zmuszeni do reakcji na jego zachowanie.

W lesie są ludzie (animacja)
reż. Szymon Ruczyński

czas trwania: 9 min. 53 s.
produkcja:  Polska, 2023

Samotny mężczyzna kuleje na drodze. Podjeżdża do niego ciężarówka. Wyskakuje z niej kilku uzbrojonych mężczyzn. Chwytają kulejącego mężczyznę i transportują go do lasu. Jedynymi świadkami tej sceny są mieszkańcy pobliskiej wioski. Od 2021 r. takie sytuacje są na porządku dziennym na polsko-białoruskiej granicy UE, która jest sceną trwającego kryzysu uchodźczego. Animowany dokument, którego twórca mieszka w miejscowości przy granicy.

Warszawa, Holandia (etiuda)
reż. Ming-Wei Chiang

czas trwania: 17 min. 30 s.
produkcja: Polska, 2023

Pośród zgiełku Bałut młody mężczyzna maskuje swoje prawdziwe „ja”, zagubiony w gonitwie dorywczych zajęć. Ostre słowa i wyboiste ulice to wszystko, co wypełnia jego dni. Ale pewna osoba sprawia, że zaczyna dostrzegać coś więcej. Razem przemierzają miasto na skuterze, dzieląc się posiłkami i chwilami. Nieuchronnie zbliża się dzień pożegnania.

Wróg (etiuda)
reż. Piotr Bieliński

czas trwania: 18 min.
produkcja: Polska, 2023

Po tragedii, Andrzej próbuje żyć dalej. Na drodze staje jednak zemsta. Pozostaje tylko jedno pytanie – strzelba czy młotek?

Newsletter
Polub nas
Partnerzy