14. FKA

Bądźmy razem podczas 14. FKA! 

Ruszamy z 14. edycją Festiwalu Kamera Akcja! Od samego początku istnienia podkreślamy, że tworzenie filmów to system naczyń połączonych. Podobnie jest z organizacją wydarzeń. Dlatego dołącz do naszego zespołu i zostań Wolontariuszką/Wolontariuszem podczas tegorocznej edycji festiwalu! 

Nabór na wolontariat został zakończony!

Poniżej więcej informacji na temat wolontariatu, sekcji itp.


ident. graf. Arkadiusz Jaworek, Patryk Drzewiecki

Wolontariat w ramach Festiwalu Kamera Akcja to nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych. To także idealny czas i miejsce na bycie razem, dzielenie się swoimi emocjami i wrażeniami, a przede wszystkim tworzenie wspomnień wartych zapamiętania.

To również bezpłatny udział w pokazach, panelach dyskusyjnych i wydarzeniach towarzyszących (w czasie wolnym od powierzonych obowiązków), a także możliwość zrobienia praktyk i otrzymania zaświadczenia o odbytym wolontariacie. 


fot. Paweł Mańka

Jak to w zespole, każdy pełni określoną rolę i ma swoje zadania do wykonania. Zanim wypełnisz formularz zapoznaj się z podziałem obowiązków tegorocznych sekcji wolontariackich:

SEKCJA INFORMACYJNA

to przede wszystkim Twój uśmiech i pogoda ducha. Jeśli nie masz problemu z nawiązywaniem kontaktów i potrafisz zaskarbić sobie sympatię widzów – sukces gwarantowany. Do Twoich obowiązków należeć będzie wydawanie karnetów oraz udzielanie niezbędnych i wyczerpujących informacji na temat wydarzeń festiwalowych oraz programu dodatkowego.

SEKCJA OBSŁUGI WIDZA

to spostrzegawczość i umiejętność szybkiego reagowania. Twoim zadaniem będzie stanie na straży porządku i bezpieczeństwa na salach projekcyjnych i w przestrzeni festiwalowej. Dzięki Tobie każdy z Uczestników będzie mógł czuć się komfortowo, wiedząc, że masz wszystko pod kontrolą. Jakie cechy sprzyjają pracy z widzem? Na pewno asertywność i pewność siebie. 

SEKCJA PRASOWA

to wyłapywanie ciekawych wątków i sprawne łączenie kontekstów kulturowych. Jeśli lubisz się z klawiaturą od komputera, reguły gramatyczne masz w jednym palcu, a film to Twoja pasja – sekcja prasowa to miejsce idealne dla Ciebie. Twoim zadaniem będzie pisanie tekstów prasowych, w tym relacji i recenzji. 

SEKCJA BADANIA OPINII

to ciekawość innych ludzi i zacięcie socjologiczne. W tej sekcji Twoim głównym zadaniem będzie przeprowadzanie ankiet oraz rozmów z uczestnikami. Opinia widzów ma dla nas ogromne znaczenie, w końcu z myślą o nich tworzymy festiwal niezmiennie od 14 lat. Swoim zaangażowaniem możesz nam pomóc wzbogacić kolejne edycje FKA.


Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 22 września

Rozmowy kwalifikacyjne (online) odbędą się w dniach 28 – 30 września 2023 r. O szczegółach poinformujemy Cię drogą mailową, ale już teraz zarezerwuj sobie czas na 15-minutową rozmowę z nami.

WYMAGANIA:

  • uśmiech i chęć do działania 
  • pełna dostępność między 12 a 15 października (zmiana poranna lub zmiana popołudniowa)

Pierwsze spotkanie szkoleniowe odbędzie się 6 października (dla osób mieszkających w Łodzi) oraz online (dla osób spoza Łodzi). Stacjonarne spotkanie szkoleniowe dla wolontariuszy odbędzie się 11 października w godzinach popołudniowych (obecność obowiązkowa). 

Masz pytania? Napisz na adres wolontariat@kameraakcja.com.pl.


Nabór na wolontariat zakończony! Dziękujemy za zgłoszenia!


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy