14. FKA

Mam parę uwag. Warsztaty Filmwebu

15 / 10 / 2022----------------------10:00

Prowadzący: Julia Taczanowska i Jakub Popielecki
Miejsce: Kino Szkoły Filmowej w Łodzi
Obowiązują zapisy na warsztaty. Limit miejsc: 20.
Regulamin warsztatów: przeczytaj tutaj

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że podcasty zdobędą serca miłośników kultury. Współcześnie ich swobodny i niewiążący charakter sprawia, że coraz więcej osób sięga po słuchawki i zagłębia się w historie opowiadane przez prowadzących. O tym wiedzą Julia Taczanowska i Jakub Popielecki z podcastu „Mam parę uwag”, który podbił rankingi popularności, wdrapując się na trzecie miejsce w Apple Podcasts. Podczas warsztatów duet opowie o tym, jak w dzisiejszych czasach stworzyć dobrą i ciekawą audycję filmową oraz co należy zrobić, by zbudować ze słuchaczami niezwykłą więź. Julia i Jakub podzielą się zarówno swoim doświadczeniem dziennikarskim, jak i warsztatem krytycznofilmowym po to, by wskazać kluczowe techniki analizy oraz interpretacji filmów i jak je przełożyć na język mówiony. To spotkanie o jakościowej krytyce specjalnie dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności snucia opowieści wokół ochów i achów współczesnego kina.

Julia Taczanowska. Pochodzi z Krakowa. Studiowała Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szefowa działu wideo w Filmwebie. Razem z Jakubem Popieleckim prowadzi podcast „Mam parę uwag”. Występuje w programach „Movie się” i „Serial killers”.

Jakub Popielecki. Absolwent filmoznawstwa UAM. Dziennikarz portalu Filmweb. Publikował m.in. w „Przekroju”, „Ekranach” i „Dwutygodniku”. Współorganizował trzy edycje Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Kilkakrotnie wyróżniany i nagradzany w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Współautor książek „David Cronenberg w oczach krytyków filmowych” i „David Lynch. Polskie spojrzenia”. Razem z Julią Taczanowską prowadzi podcast „Mam parę uwag”. Ulubiony film: „Zagubiona autostrada” albo „Mulholland Drive” (nie może się zdecydować).


Partnerem warsztatów jest Filmweb.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy