Serial – Baza Wiedzy

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych serialach, to dobrze trafiłeś! W Twoje ręce przekazujemy solidną garść informacji prosto od specjalistów.


Biznes na serio! O rynku seriali

Czy sukces komercyjny wiąże się z kompromisem artystycznym? Jakie wyniki musi osiągnąć pierwszy sezon, aby powstał kolejny? Czym jest serial premium i jakimi cechami musi się wyróżniać? Odpowiedzi na te pytania udzielili prawdziwi eskperci w branży serialowej: Łukasz Dzięcioł (Opus Film, Opus TV), Anna Różalska – dyrektor działu produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska oraz Marta Szymanek scenarzystka, „Wataha” czy zapowiadana „Odwilż” w reż. Xawerego Żuławskiego. Rozmowę moderowała Kaja Klimek.

Dlaczego chcesz to obejrzeć? – o tym, co nam dają seriale

Każdy serialowy maniak ma swoje zdanie w kwestii tego, co aktualne trendy powinny wnieść do dostępnego repertuaru. Gdyby tak wspólnie skonfrontować opinie odbiorców, a wnioski poddać dokładniejszej analizie wraz z ekspertem? O tym i o wielu innych tematach mówiła Dorota Pawelec, od ponad dekady związana z Grupą TVN.

Ulubiony hashtag wszystkich – kreatywność

Emisja na małych ekranach nosi za sobą szereg wyzwań dla artystów, które wiążą się z nowym modelem odbioru, dającym twórcom zupełnie inne możliwości w zakresie opowiadania historii. O zespołowym kreowaniu serialowych światów wielu sezonów rozmawiali Agnieszka Smoczyńska (reżyserka seriali Netflixa „Warrior Nun”, „1983”), Katarzyna Lewińska (kostiumografka, „W głębi lasu”, „Bez tajemnic”), Łukasz Targosz (kompozytor muzyki, „Pakt”, „W głębi lasu”) oraz Dawid Muszyński (krytyk filmowy, naekranie.pl). Dyskusję prowadziła Kaja Klimek.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy