„Święto ognia” i Q&A z Kingą Dębską

Premiera „Chłopów” z udziałem Seana Bobbitta na otwarcie Festiwalu, spotkanie z Agnieszką Holland po pokazie specjalnym „Zielonej granicy”, produkcyjne case study „Strefy interesów” z udziałem oscarowej producentki – Ewy Puszczyńskiej, a na zamknięcie pokaz koprodukowanego przez Miasto Łódź „Święta ognia” i Q&A z Kingą Dębską! 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się 12 października, a w programie znajdzie się łącznie ponad 100 propozycji seansów i wydarzeń! Organizatorzy ujawniają kolejnych gości i przypominają, że pula karnetów jest ograniczona.


Najnowszy film Kingi Dębskiej „Święto ognia” będzie filmem zamknięcia 14. edycji Festiwalu Kamera Akcja. Nominowane do gdyńskiego Złotego Lwa dzieło reżyserki „Moich córek krów” czy „Zupy nic” to ekranizacja niezwykle poruszającej powieści Jakuba Małeckiego, w której miłość, przyjaźń i zagadka przeplatają się wzajemnie, tworząc historię, która pobrzmiewa jeszcze długo po seansie filmowym. Produkcja jest współfinansowana przez Miasto Łódź, a jej producentem jest Piotr Dzięcioł ze studia Opus Film. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami, w którym udział weźmie m.in. Kinga Dębska. „Film przyniesie widzom wiele wzruszeń i oczyszczającego śmiechu, ale też zderzy ich z trudnymi pytaniami. ”To będzie zupełnie inny film niż wszystkie moje poprzednie. Naprawdę. Jest z pewnością najbogatszy formalnie, najbardziej wymagający narracyjnie […] Cała ekipa miała poczucie, że ten film nas wszystkich jakoś zmienił. Na lepsze” – zapowiada reżyserka.

Kinga Dębska, fot. Bartek Wieczorek

14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Liczba karnetów jest ograniczona.

05 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy