Słuchanie filmu. Podcasty

GROZA A ROMANTYCZNOŚĆ
podcast (odc. 1-4)
prowadzący: Adam Sołtys i Maciej Kujawski

Często zapominamy o tym, że horror wywodzi się z romansu gotyckiego, a stąd już tylko o krok do „Ballad i romansów”. Czy gdyby Mickiewicz był scenarzystą, to poruszałby się po kinie grozy? Adam Sołtys i Maciej Kujawski z podcastu Koło Kina zajmą się mroczniejszą stroną dziedzictwa wczesnego romantyzmu w specjalnie przygotowanym podcaście.


„KRAKOWSKIE POTWORY”, CZYLI POPtok NA TROPIE BALLAD I ROMANSÓW
podcast (odc. 1-2)
prowadzący: Michał Miller, Marek Szczepański

Jeden z najbardziej oryginalnych seriali polskich tego roku. Co wspólnego ma plaga potworów w dawnej stolicy Polski z „Balladami i romansami”? Nad tym będą się zastanawiać Michał Miller i Marek Szczepański, czyli POPtok, w specjalnie przygotowanej na tę okazję odsłonie podcastu.


Mickiewicz filmowy. Echa „Ballad i romansów” w polskim kinie to wydarzenie online odbywające się od października do listopada 2022 na platformie Think Film. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Miasta Łodzi. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi. Partnerami są: Łódź Film Commission, EC1 w Łodzi, Think Film. Patronatem medialnym wydarzenie objęli: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, TVP Kultura. Organizatorem wydarzenia jest Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja


Newsletter
Polub nas
Partnerzy