Przedsmak 14. FKA

Kino Szkoły Filmowej zaprasza na wrześniową odsłonę cyklu 75 filmów na 75 lecie Szkoły Filmowej w Łodzi. W programie m.in. „Sundown” czy „Silent Twins” czyli mocny zastrzyk emocji i najwyższej klasy filmy artystyczne. Nie zabraknie spotkań z twórcami.

Każdy łodzianin co czwartek o godzinie 19:00 ma okazję wejść po słynnych schodach i poczuć klimat legendarnej „filmówki”, oglądając jakościowe filmy artystyczne wyselekcjonowane przez Malwinę Czajkę i Przemka Glajznera — dyrektorów Festiwalu Kamera Akcja. W repertuarze m.in. festiwalowe „Sundown” i „Holy Spider”, film Agnieszki Smoczyńskiej, a także dzieła absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Koniec lata i początek jesieni to z jednej strony początek sezonu, a zarazem idealny czas na wprowadzenie do swojej rutyny czwartkowych wizyt o godz. 19:00 w murach Szkoły Filmowej, której na ten czas przypada jubileusz 75-lecia od założenia.

Piotr Złotorowicz w Kinie Szkoły Filmowej

Już 28 września po „Wiarołomie” (start projekcji: 19:00) odbędzie się spotkanie z absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi, Piotrem Złotorowiczem.

Piotr Złotorowicz i Mirosław Zbrojewicz (wrek, Studio Munka)

WRZEŚNIOWY PROGRAM KINA SZKOŁY FILMOWEJ W ŁODZI:

7/09 / CZW / 19:00
Koniec lata:
„Sundown” reż. Michel Franco

14/09 / CZW / 19:00
Miesiąc przed FKA:
„Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska

21/09 / CZW / 19:00
Absolwenci:
„Chrzciny” reż. Jakub Skoczeń

28/09 / CZW / 19:00
GOŚĆ:
„Wiarołom”, reż. Piotr Złotorowicz, spotkanie z reżyserem


Z biletem czy legitymacją?

Wstęp na seans do Kina Szkoły Filmowej kosztuje 10 zł i jest możliwy do nabycia wyłącznie online. Pula biletów jest ograniczona. Na bezpłatne wejście mogą liczyć osoby posiadające legitymację szkolną/studencką/emeryta-rencisty.

07 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy