Filmy 14. FKA

The Mountain

15 / 10 / 2022----------------------10:00

pokaz przedpremierowy

MFF Cannes 2022 – Directors’ Fortnight, nagroda SACD, MFF San Sebastián 2022 – oficjalna selekcja

Reż. Thomas Salvador, 2022
Czas trwania:
115 min.
Scenariusz: Naïla Guiguet, Thomas Salvador
Produkcja: Francja
Zdjęcia: Alexis Kavyrchine
Obsada: Thomas Salvador, Louise Bourgoin, Martine Chevallier, Katia Crivellari, Laurent Poitrenaux, Andranic Manet

„A może by tak rzucić wszystko… i wyjechać w Bieszczady?” – powszechnie znane powiedzenie idealnie oddaje charakter filmu „The Mountain” – zdobywcy nagrody w Cannes. Pierre (w tej kreacji sam reżyser – Thomas Salvador) jest paryżaninem po czterdziestce, mającym swe codzienne rytuały. Po weekendzie spędzonym w Alpach porzuca wszystko, by tam zamieszkać. Jednak natura rządzi się własnymi prawami, o których nie miał pojęcia. Z dala od cywilizacji uczy się żyć w nieprzewidywalnej dziczy i doświadcza mistycznych przeżyć. Ta fascynująca podróż w góry odsłania społeczne i ekologiczne problemy XXI wieku. „The Mountain” to film łączący science-fiction i elementy filmu przyrodniczego w zaskakujący i rzadko spotykany dotąd sposób.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH

«„The Mountain” oferuje widzom satysfakcjonującą przyjemność poprzez piękne panoramiczne zdjęcia, będące świadectwem kinematografii Alexisa Kavyrchine.» Fabien Lemercier, Cineuropa, przeczytaj recenzję.

«Nagradzając „The Mountain” doceniamy niezwykłą zuchwałość i promienną prostotę hojnego kręcenia filmów. Spektakularna i intymna ambicja filmu, delikatne pisarstwo i stylistyczna ambicja zabierają nas w niezapomnianą podróż.» John Hopewell, Variety, przeczytaj recenzję.

THOMAS SALVADOR. Francuski reżyser, scenarzysta i aktor, a także alpinista i akrobata.  Jego pełnometrażowy debiut reżyserski „Vincent” otrzymał główną nagrodę jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych w Bordeaux. Niejednokrotnie reżyseruje i staje po drugiej stronie kamery jako aktor. Od najmłodszych lat marzył, by stworzyć film w górach, co udało mu się zrealizować poprzez bardzo dobrze oceniany „The Mountain”.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy