Filmy 14. FKA

Rodeo

15 / 10 / 2022----------------------21:30

pokaz przedpremierowy

MFF w Cannes 2022 – Un Certain Regard, Nagroda Jury Coup de Coeur; Champs-Élysées Film Festival – Nagroda krytyków i Nagroda jury

Reż. Lola Quivoron, 2022
Czas trwania
: 110 min.
Scenariusz: Lola Quivoron, Antonia Buresi
Produkcja: Francja
Zdjęcia: Raphaël Vandenbussche
Obsada: Julie Ledru, Yannis Lafki, Antonia Buresi, Cody Schroeder, Louis Sotton, Junior Correia, Ahmed Hamdi

W 2016 roku Lola Quivoron zachwyciła publiczność na całym świecie swoim krótkometrażowym „Dreaming of Baltimore”. Jej najnowszy film, „Rodeo” to pełnometrażowa kontynuacja wątków, które uwiodły wówczas widzów i krytyków. Gorący temperament i niezależność Julii (Julie Ledru) sprawiają, że znajduje ucieczkę w pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów – rodeo. Chcąc udowodnić swoją wartość w ultra-męskiej społeczności motocrossowców, musi stawić czoła serii rosnących wymagań, które zdecydują o jej pozycji. Film nagrodzony na tegorocznym Cannes nagrodą Jury Coup de Coeur.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH

«Podczas kiedy Cannes ekscytowało się wizytą superszybkich jetów z filmu „Top Gun: Maverick”, w tle wyrastała nowa gwiazda manewrów na ryczącej maszynie. […] Klimatycznie nakręcony film Quivoron pozwala widzowi poczuć na karku oddech niebezpieczeństwa, ale też upajający adrenalinowy haj.» Anna Tatarska, Vogue, przeczytaj recenzję.

LOLA QUIVORON. Francuska reżyserka i scenarzystka, która do kina weszła przez literaturę współczesną. W swoich krótkometrażowych produkcjach kładzie nacisk na współpracę z młodymi aktorami-amatorami, których cechy chętnie adaptuje na swoich bohaterów. Obiecująca i nagradzana reżyserka zachwyciła canneńską publiczność tegorocznym „Rodeo”.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy