Filmy 14. FKA

Piosenki o miłości

15 / 10 / 2022----------------------12:00

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2021 – Nagroda w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego – Nominacja, Tomasz Włosok, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera” – Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Reż. Tomasz Habowski, 2022
Czas trwania
: 90 min.
Scenariusz: Tomasz Habowski
Produkcja: Polska
Zdjęcia: Weronika Bliska
Obsada: Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Małgorzata Bogdańska, Pola Dębkowska, Natalia Kalita, Iga Krefft, Philippe Tłokiński, Piotr Czarniecki, Krzysztof Zalewski, Jowita Budnik 

Jak zaśpiewać miłość? Odpowiedzi na to pytanie szuka filmowy Robert (Tomasz Włosok), marzący o wydaniu płyty początkujący muzyk, syn znanego aktora (Andrzej Grabowski). Niespodziewanie na jego drodze pojawia się kelnerka Alicja (Justyna Święs, debiutująca na wielkim ekranie wokalistka The Dumplings), której talent okazuje się prawdziwym brylantem. Ona nie wierzy w siebie, on szuka własnej drogi. Rozpoczyna się współpraca, z której rodzi się uczucie. Pełnometrażowy debiut Tomasza Habowskiego to opowieść o miłości – zarówno jej muzycznym doświadczeniu, jak i relacji dwójki wrażliwych osób. Porównania do kultowego „La La Land” nie są tu bezpodstawne, o piosenkach wykonywanych przez Justynę Święs również trudno zapomnieć. Zdjęcia Weroniki Bliskiej („Córka Trenera”, „Proste Rzeczy”, „Moje Wspaniałe Życie”) łączą artystyczne, czarno-białe uchwycenie zmysłowej Warszawy nocą z perspektywą nagrania telefonem komórkowym. To hybryda finezyjnej poetyki z bliskością i bezpośredniością.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH:

«Tomasz Habowski swoim debiutem w znakomity sposób przywitał się z widzami. Zarówno historia, jak i sposób jej przedstawienia są intrygujące. Reżyser postawił na czarno-biały obraz, który wprowadza bardzo fajny klimat. Piosenki o miłości to film, który ładuje człowieka pozytywną energią i daje też trochę do myślenia. Jest to kameralna historia, która pięknie wygląda na dużym ekranie.» Dawid Muszyński, naEKRANIE.pl, przeczytaj recenzję.


TOMASZ HABOWSKI. Reżyser i scenarzysta. Studiował prawo i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył także kurs w Studiu Prób i Script w Mistrzowskiej Szkole Andrzeja Wajdy.  Pochodzi z Bielska-Białej. Wieloletni twórca seriali TVN i TVP. Autor scenariuszy do ponad stu odcinków „Na Wspólnej”. Był także głównym scenarzystą serialu przy kolejnej setce odcinków. W 2021 roku zadebiutował w kinie pełnometrażowym. „Piosenki o miłości”, stały się rewelacją na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i zebrały liczną publiczność w kinach. Reżyser jest również autorem tekstów piosenek w swoim filmie.


Pokazowi filmu towarzyszą warsztaty z reżyserem, Tomaszem Habowskim: W rytmie scenariusza. Warsztaty storytellingu z Tomaszem Habowskim (15 października, godz. 15:00). ZAPISZ SIĘ TUTAJ.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy