Filmy 14. FKA

Mars Express

14 / 10 / 2023----------------------13:15
Mars Express, reż. Jérémie Périn, 2023

Mars Express
2023, 85 min.
Sekcja: Premierowe odkrycia
Szkoła Filmowa, Sala Z2 
pokaz przedpremierowy

Nagrody i selekcje: Cannes 2023 – Pokaz w ramach Cinéma de la Plage
Reżyseria: Jérémie Périn
Scenariusz: Jérémie Périn, Laurent Sarfati
Producent: Didier Creste 
Obsada: Léa Drucker, Mathieu Amalric, Daniel Njo Lobé, Marie Bouvet
Kraj: Francja

„Mars Express” to niezwykle dynamiczna animacja pełna zaskakujących pomysłów wizualnych, której akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej.

Dwoje prywatnych detektywów prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia młodej kobiety na Marsie. Z jakiego powodu Jun Chow, osiemnastoletni student cybernetyki, jest ścigany przez policję i morderców? Aline Ruby i jej partner Carlos Rivera, który został uratowany w androidzie po jego śmierci 5 lat temu, ścigają się z czasem, aby jako pierwsi znaleźć najbardziej poszukiwaną dziewczynę na Marsie. 

Łączący animację 2D i 3D, futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji film noir ukazuje w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Périn czerpie garściami z klasyków dystopijnego kina sci-fi: „Łowcy androidów” czy „Terminatora”.

POKAZ STACJONARNY
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«Thriller w konwencji sci-fi ukazuje niecodzienny punkt widzenia na niepokojące współcześnie tematy, w szczególności jeśli chodzi o sztuczną inteligencję.»
– Ben Croll, Variety, czytaj recenzję tutaj.

«Piękny i hipnotyzujący film, gdzieś pomiędzy filmem noir a cyberpunkową science fiction, który stanowi dowód na świetną kondycję francuskiej animacji. Historia jest bogata, nie ma w niej żadnych nużących momentów, a dialogi są zabawne i błyskotliwe.»
– Margaux Baralon, Troiscouleurs, czytaj recenzję tutaj.

Jérémie Périn. Reżyser i scenarzysta filmów animowanych, znany z internetowych klipów, takich jak „Truckers Delight”, „Fantasy” i „Hi Life”. Wyreżyserował również sekwencję otwierającą film „Gainsbourg: A Heroic Life”. Jako reżyser serialu telewizyjnego „Lastman” oręduje idei popularnej animacji skierowanej do dorosłych. Współtworzył miniserial „Crisis Jung”, o tematyce postapokaliptycznej.

TAGI: animacja dla dorosłych, kino noir, Blade Runner, science-fiction, thriller, cyberpunk


Newsletter
Polub nas
Partnerzy