Filmy 14. FKA

Love is All

16 / 10 / 2022----------------------10:30

film bez polskiej dystrybucji

MFF Vancouver 2015 – oficjalna selekcja

Reż. Kim Longinotto, 2014
Czas trwania: 74 min.
Scenariusz: Kim Longinotto
Produkcja: Wielka Brytania

„Miłość jest wszystkim: 100 lat podrywu” to magiczny rejs po amorach i miłosnych podbojach utrwalonych na taśmie celuloidowej na przestrzeni stu lat. Kim Longinotto zbierając w całość fragmenty przeróżnych filmów, umożliwia nam obserwację, jak na przestrzeni lat zmieniało się w kinie opowiadanie o uczuciach. Pierwszy pocałunek na ekranie, wyzwolenie gejów, wolna miłość… Znalezione materiały niejednokrotnie wzruszają, skłaniają do refleksji. Towarzysząca muzyka w wykonaniu legendarnego Richard’a Hawley’a potęguje wrażenie, iż filmowa miłość płynie wprost do widza. 

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH

«Dzięki „Love is All” można przekonać się, jak bardzo kino się wyzwalało na przestrzeni tych stu lat.» Alicja Sterna, Kultura Onet, przeczytaj recenzję.

KIM LONGINOTTO

Brytyjska twórczyni filmów dokumentalnych. Jest reżyserką, autorką zdjęć oraz producentką. Studiowała literaturę angielską i pisarstwo na Essex University, a następnie uczyła się w National Film and Television School. W swej filmowej działalności porusza tematy dotyczące kobiet, szczególnie dyskryminację społeczną i kulturową. Jej styl skupia się na obserwacji, która umożliwia zaistnieć w pełni kobiecym bohaterką na ekranie. Od 1988 roku prowadzi firmę produkcyjną wraz z Claire Hunt pod nazwą Twentieth Century Vixen Productions.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy