Filmy 14. FKA

Lekcje języka

18 / 10 / 2022----------------------21:00

Film pokazywany w bloku 21:00-01:00.

American Film Festival 2021 – nominacja sekcji „Festival Favorites”; Transatlantyk 2021 – nominacja do Nagrody Publiczności

Reż. Natalie Morales, 2021
Czas trwania:
91 min.
Scenariusz: Natalie Morales, Mark Duplass
Produkcja: USA
Zdjęcia: Jeremy Mackie
Obsada: Natalie Morales, Mark Duplass

Adam otrzymuje w prezencie kurs hiszpańskiego online i tak po raz pierwszy łączy się ze swoją nauczycielką – Cariño. Z czasem jednak opada zasłona zbudowana z wzajemnej nieufności i profesjonalizmu, a bohaterowie zbliżają się do siebie i stają się powiernikami swoich tajemnic. Utrzymany w minimalistycznej formie debiut reżyserski Natalie Morales nadaje wielokrotnie wykorzystywanym motywom nowy wymiar emocjonalny. W czasach, gdy formuła komunikacji, edukacji i pracy przez kamerki opanowała rzeczywistość całego świata, twórcy zdołali tchnąć w nią nowe życie. Historia angażuje, wciąga widza w krótsze i dłuższe rozmowy dwójki bohaterów, pozwala im obserwować rozwój silnego platonicznego uczucia, które nie daje się zatrzymać ani przez odległość, ani podziały etniczne czy klasowe. Film pokrzepia i wypełnia ciepłem, ale daje też nadzieję na szczerość i możliwość nawiązania dobrych relacji w świecie, w którym ludzie coraz bardziej oddalają się  od siebie.

Zobacz zwiastun TUTAJ


W MEDIACH:

«Film bardzo szybko wchodzi na płaszczyznę emocjonalną i już po kilku minutach jesteśmy zaangażowani w losy Adama i Cariño. Trudno nie polubić sympatycznych bohaterów (…)» Wiktor Fisz, naekranie.pl, przeczytaj recenzję.

 «„Lekcje języka” to bowiem film o kreowaniu wyobrażeń, doskonale oddający ducha epoki opartej na mediach społecznościowych, w obrębie których kreślone są pewne wizerunki, awatary.» Rafał Glapiak, Mocne Punkty, przeczytaj recenzję.

NATALIE MORALES

Pochodzi z Miami, z rodziny kubańskich imigrantów. Karierę filmową rozpoczęła od aktorstwa. Zagrała m.in. w filmie „Wall Street: pieniądz nie śpi” czy serialu „Parks and Recreation”. „Lekcje języka” to jej debiut jako reżyserski i scenarzystki. Wyreżyserowała również komedię dla nastolatków – „Plan B”. 

Newsletter
Polub nas
Partnerzy