Filmy 14. FKA

Kød&blod

15 / 10 / 2022----------------------19:30

MFF Berlinale 2020  – oficjalna selekcja, pokaz w ramach sekcji Panorama; Bodil Awards 2021 – nagroda dla najlepszej drugoplanowej aktorki (Sidse Babett Knudsen)

Reż. Jeanette Nordahl, 2020
Czas trwania:
89 min.
Scenariusz: Ingeborg Topsøe
Produkcja: Dania
Zdjęcia: David Gallego
Obsada: Sandra Guldberg Kampp, Sidse Babett Knudsen, Joachim Fjelstrup, Elliott Crosset Hove, Besir Zeciri, Carla Philip Røder, Sofie Torp

Jeanette Nordahl w swym filmie wysuwa na pierwszy plan postacie kobiece i osadza je w gangsterskiej działalności. Bohaterką filmu jest 17-letnia Ida (w tej kreacji intrygująca Sandra Guldberg Kampp), która po stracie rodziców w tragicznym wypadku, wprowadza się do obcych krewnych. Nowe środowisko tylko z pozoru zapewnia jej bezpieczeństwo. „Kød&Blod” dotyka problemu przestępczości oraz lojalności. Być uczciwym wobec prawa czy więzów krwi? – trud odpowiedzi, z jakim zmaga się Ida, budzi lęk w niej i przede wszystkim w widzu.

Zobacz zwiastun TUTAJ


W MEDIACH

Jeanette Nordahl: «Próbowałam stworzyć napięcie w sposób, który nie jest oczywisty» Marta Bałaga, Cineuropa [tłum. własne], przeczytaj wywiad.

JEANETTE NORDAHL. Duńska reżyserka. Studiowała w szkole filmowej w Kopenhadze – Filmschule Super16. Pracowała jako asystentka reżysera i druga reżyserka, m.in. przy filmie „Mercy” i serialu telewizyjnym „Borgen”. „Czekając na Phila” to jej film dyplomowy, który był nominowany do Duńskiej Nagrody Reżyserskiej w kategorii najlepszy film krótkometrażowy w 2013 roku.


Ambasada Królestwa Danii jest honorowym partnerem sekcji Kierunek: Dania

Newsletter
Polub nas
Partnerzy