Filmy 14. FKA

Fragmenty

15 / 10 / 2022----------------------18:30

MFF w Cannes 2014 – oficjalna selekcja Director’s Fortnight, Festiwal Kamera Akcja 2014 – Nagroda dla najlepszej etiudy, Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle” 2014 – Grand Prix oraz nagroda za najlepsze zdjęcia, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2014 – udział w Konkursie Młodego Kina, MFF Nowe Horyzonty 2014 – udział w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych

Reż. Agnieszka Woszczyńska, 2014
Czas trwania
: 25 min.
Scenariusz: Agnieszka Woszczyńska
Produkcja: Polska
Zdjęcia: Bartosz Świniarski
Obsada: Agnieszka Żulewska, Dobromir Dymecki, Sławomir Orzechowski, Paweł Tomaszewski

„Fragmenty” to „Sceny z życia małżeńskiego” na nowe czasy. Podobnie jak w arcydziele Bergmana, Agnieszka Woszczyńska z luźno powiązanych ze sobą scen komponuje opowieść o rozpadzie związku i rozpadzie świata, którego główna bohaterka kurczowo się trzyma. Z serii ponurych, ale przepięknie sfilmowanych scen wyłania się historia Anny i jej partnera Adama. Para wiedzie dostatnie życie, chodzą do dobrze płatnej pracy i drogich restauracji. Mimo to monotonia każe postawić pytanie – czy to jeszcze życie, czy tylko jego fragmenty? Krótkometrażowy film reżyserki „Cichej ziemi” stanowi dobre uzupełnienie i znakomity prolog do jej najnowszego filmu. Stonowana paleta barw, szerokie i puste przestrzenie tworzą świat, z którego trudno się wyrwać. To audiowizualne doświadczenie, które warto przeżyć.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


AGA WOSZCZYŃSKA

Reżyserka, scenarzystka, antropolożka. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim w 2008. W 2014 została absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale Reżyserii Filmowej. Jej krótki metraż „Fragmenty” miał premierę w ramach Quinzaine des Réalisateurs w czasie MFF w Cannes w 2014 roku. Od tej pory filmy reżyserki były obecne na ekranach takich wydarzeń, jak MFF w Helsinkach, FPFF w Gdyni czy MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. „Cicha ziemia” z 2022 to jej pełnometrażowy debiut. Obecnie pracuje nad swoim drugim filmem pt. „Black Water”.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy