Piątek trzynastego w stylu retro

Od perwersyjnie smacznych opowieści o miłości po hipnotyzujące animacje i studia narcyzmu. 14. Festiwal Kamera Akcja to ponad 20 premierowych pokazów, które zachwycą każdego kinomana, w tym tytuły, których nie obejrzysz w kinie. W programie także masterclass z hollywoodzkimi scenarzystami, case study „Strefy interesów” z oscarową producentką Ewą Puszczyńską czy spotkanie z Agnieszką Holland po filmie „Zielona granica”. Jedyne takie święto kina startuje już za tydzień (12-15 października – stacjonarnie, 16-19 października – online). Karnety w cenie od 99 zł dostępne tylko do 9 października.

Ident. graf. VHS HELL LIVE

To już tradycja każdej edycji Kamery Akcji. Także w tym roku kolektyw VHS Hell śmiechem rozgrzeje festiwalową publiczność specjalnym pokazem z improwizowanymi dialogami na żywo. Trójmiejski team popularyzujący kulturę filmową z czasów świetności magnetowidów i kaset wideo to gwarancja udanej i pełnej nostalgii podróży do minionej epoki, w której głos lektora stawał się niejednokrotnie kolejnym bohaterem filmowych „superprodukcji”. W piątek trzynastego (g. 21:30) Mateusz Gołębiewski zabierze uczestników wydarzenia do świata „Nocnego koszmaru” Jima Wynorskiego – opowieści o pięciu młodych dziewczynach, które postanawiają wyremontować stary, opuszczony budynek, aby  utworzyć w nim dom studencki. Ich plany pogrąży jednak przeszłość – makabryczne morderstwo sprzed 5 lat. Widzowie zostaną zaproszeni do głośnego komentowania przygód w trakcie seansu, zanurzą się w historię pełną drastycznych obrazów, paranormalnych wizji, niezliczonych scen nagości i prób przestraszenia, które niejednokrotnie kończą się salwą śmiechu. Może spojrzenie festiwalowiczów zupełnie zmieni wydźwięk filmu?


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi  (16 -19.10.2023 online na platformie Think Film). Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Głównymi partnerami festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi, Muzeum Kinematografii i Monopolis. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r.

05 / 10 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy