Niezależnie, ale razem!


Łódzki Festiwal Filmowy jako sieć współpracy

Organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja oraz Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu ogłaszają powstanie sieci współpracy o nazwie „Łódzki Festiwal Filmowy”. Inicjatywa oznacza kooperację programową i promocyjną obu wydarzeń, a także następujące po sobie terminy przeprowadzenia nadchodzących edycji.

Festiwal Kamera Akcja jest jedynym festiwalem filmowym w Łodzi prezentującym najnowsze i nagradzane filmy fabularne, a jednocześnie przestrzenią dyskusji o trendach w kinie i branży filmowej. Człowiek w Zagrożeniu to natomiast jedyny w Łodzi festiwal nagradzający najciekawsze filmy dokumentalne i reportaże podejmujące przede wszystkim tematykę szeroko rozumianych zagrożeń stojących przed współczesnym człowiekiem.

Jakub Wiewiórski (Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu) i Przemysław Glajzner (dyrektor FKA), fot. Karolina Czepkiewicz

„Sieć współpracy nie oznacza połączenia festiwali, ale wielopoziomowe współdziałanie dwóch najważniejszych wydarzeń filmowych w Łodzi, którego celem jest wytworzenie dodatkowego potencjału” – podkreśla Przemek Glajzner, dyrektor Festiwalu Kamera Akcja. „W tym przypadku powstanie sieci «Łódzki Festiwal Filmowy» związana jest z naszym ciągłym dążeniem do podnoszenia jakości programowej, wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia, jakie posiadamy” – dodaje Malwina Czajka, dyrektorka Festiwalu Kamera Akcja.

Pierwsze efekty powołania sieci „Łódzki Festiwal Filmowy” będzie można zaobserwować już w najbliższym czasie. Uruchomiona zostanie wizerunkowa strona internetowa poświęcona współpracy. Organizatorzy obu festiwali zorganizują także wspólny cykl pokazów filmowych i spotkań, które będą zapowiadać nadchodzące edycje festiwali i odbywać się w różnych lokalizacjach na terenie Łodzi.

Przemysław Glajzner, fot. Karolina Czepkiewicz

Nowością będzie także wspólne wypracowanie terminów odbywania się festiwali, które będą następować bezpośrednio po sobie. 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się stacjonarnie 12.10 (czwartek) i potrwa do 15.10 (niedziela), a 33. edycja Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu będzie miała swoją inaugurację 16.10 (poniedziałek) i potrwa do 22.10 (niedziela). Edycje online obu wydarzeń odbędą się natomiast w tym samym czasie (od 16 października do 19 października) na platformie Think Film.

„W ramach sieci będziemy współpracować merytorycznie i promocyjnie. Łącząca się czasowo oferta programowa Człowieka w Zagrożeniu i Kamery Akcji będzie się uzupełniać. Uczestnicy obu festiwali będą mogli spędzić łącznie aż 11 dni, odkrywając kino fabularne i dokumentalne i biorąc udział w dyskusjach i spotkaniach” – podkreśla Jakub Wiewiórski, dyrektor Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu.

Organizatorzy obu wydarzeń przygotowują także specjalną ofertę zniżek na karnety festiwalowe. Posiadacz karnetu na Festiwal Kamera Akcja będzie mógł zakupić promocyjny karnet na Festiwal Człowiek w Zagrożeniu, a fani dokumentów i reportaży będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty karnetów na Kamerę Akcję.


14. Festiwal Kamera Akcja (stacjonarnie: 12-15.10.2023, online: 16-19.10.2023) dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Mecenasem festiwalu jest Uniwersytet Łódzki. Partnerem głównym Szkoła Filmowa w Łodzi.

33. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu (stacjonarnie: 16-22.10.2023, online: 16-19.10.2023) dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerzy to m.in. NCK, SFP, PGE Dystrybucja, Tygodnik Angora, MCKB, Exaqua.

04 / 04 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy