Kino kulinarne podczas Festiwalu Kamera Akcja


Festiwal Kamera Akcja i Monopolis zapraszają na wyjątkową kolację połączoną z przedpremierowym pokazem filmu nagrodzonego w Cannes, będącego francuskim kandydatem do Oscara 2024! „Bulion i inne namiętności” z Juliette Binoche w roli głównej to filmowa uczta dla oka, okazja do rozkoszowania się estetyką serwowanych na ekranie dań, dowód na to, że sztuka kulinarna może być pasją życia, źródłem emocjonalnych uniesień i drogą do zdobywania serc. Nie inaczej będzie podczas wieczoru w wyjątkowym anturażu Monopolis i nowej Restauracji „Przy Kominie”. Szef kuchni zaproponuje uczestnikom autorską kolację złożoną z dań kuchni francuskiej. Menu inspirowane filmem będzie jednocześnie wstępem do seansu, a formuła live cooking pozwoli dodatkowo przyjrzeć się profesjonaliście „w akcji”! Uczestnicy będą mogli wysłuchać ciekawostek na temat pochodzenia serwowanych dań, a także procesu ich przygotowania. Poczujcie smaki i aromaty najlepszej kuchni francuskiej, przenieście się do zmysłowego świata filmu i poczujcie się jak jego bohaterowie. Bo kino może mieć niezwykły smak!

Bilet zawiera 4-daniowe menu degustacyjne inspirowane filmem, wino/alkohole dobrane do każdego dania, bilet na seans. Menu będzie również dostępne w opcji wegetariańskiej.

Program wieczoru: 

  • 19:15*-21:10 Kolacja w Restauracji „Przy Kominie” w Monopolis
  • 21:15-23:30  Pokaz przedpremierowy francuskiego kandydata do Oscara 2024: „Bulion i inne namiętności” na Scenie Monopolis

*należy przyjść do restauracji o godz. 19:00

Bilety na wydarzenie dostępne w cenie 200 zł dostępne na Going. Po zakupie biletu, prosimy o informację mailową nt. preferowanego menu – dokładny adres mailowy znajduje się na bilecie.

Uwaga, wydarzenie jest dodatkowo płatne, nie uwzględnione w ofercie karnetowej. Sprzedaż biletów zakończy się 10 października o godz. 23:59

Restauracja „Przy Kominie” jest jeszcze przed oficjalnym otwarciem i będzie serwowała dania Kuchni Polskiej. Specjalnie dla Festiwalu Kamera Akcja przygotuje dania Kuchni Francuskiej.


Bulion i inne namiętności, reż. Trần Anh Hùng, 2023

La passion de Dodin Bouffant/The Pot-au-Feu/The Taste of Things
2023, 145 min.
Sekcja: Krytyczne premiery
pokaz przedpremierowy

Nagrody i selekcje: MFF Cannes 2023 – Złota Palma (Najlepszy reżyser), udział w Konkursie Głównym
Reżyseria: Trần Anh Hùng
Scenariusz: Trần Anh Hùng
Producent: Olivier Delbosc
Obsada: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Jean-Marc Roulot, Pierre Gagnaire
Kraj: Francja

Smak namiętności w wydaniu francusko-wietnamskiego reżysera Trầna Anh Hùnga. Historia dwójki ludzi w świecie doskonałej kuchni i dowód na to, że przez żołądek można trafić do serca.

Druga połowa XIX wieku. Znakomita kucharka Eugénie i znany smakosz, gastronom Dodin gotują razem od 20 lat, tworzą przepisy i wydają wielkie przyjęcia. Świat, który wspólnie tworzą za pośrednictwem potraw, pomaga im przetrwać najtrudniejsze życiowe momenty, a ich relacja przez lata ewoluuje. Film w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia. 

Trần Anh Hùng, luźno opierając scenariusz na powieści Marcela Rouffa i inspirując się autentyczną postacią Anthelme’a Brillata-Savarina, łączy romans z poetyckim slow cinema. Od czasów „Uczty Babette” nie było w kinach tak smakowitego filmu.


Partnerem wydarzenia jest MONOPOLIS


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi, Muzeum Kinematografii oraz Monopolis. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

30 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy