Gorąco! Agnieszka Holland na FKA

Premiera „Chłopów” z udziałem Seana Bobbitta na otwarcie Festiwalu, spotkanie z Agnieszką Holland po pokazie specjalnym „Zielonej granicy”, produkcyjne case study „Strefy interesów” z udziałem oscarowej producentki – Ewy Puszczyńskiej, a na zamknięcie pokaz koprodukowanego przez Miasto Łódź „Święta ognia” i Q&A z Kingą Dębską! 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się 12 października, a w programie znajdzie się łącznie ponad 100 propozycji seansów i wydarzeń! Organizatorzy ujawniają kolejnych gości i przypominają, że pula karnetów jest ograniczona.


Tegoroczna selekcja Festiwalu Filmowego w Wenecji elektryzuje jak nigdy. Na czerwonym dywanie po raz pierwszy w historii znalazły aż dwie polskie produkcje, które walczą w Konkursie Głównym o najważniejsze laury. Wśród nich „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, której pokaz specjalny znalazł się w programie Festiwalu Kamera Akcja. Trzykrotnie nominowana do Oscara reżyserka spotka się z widzami w Szkole Filmowej w Łodzi i wspólnie z producentem filmu, Marcinem Wierzchosławskim („Mowa ptaków”, „Tata”) opowie o kulisach powstawania produkcji, międzynarodowym odbiorze filmu i towarzyszącej mu rozpalającej do czerwoności dyskusji, która toczy się w Polsce. „Zielona granica” jeszcze przed pierwszym pokazem zyskała w naszym kraju opinię najbardziej kontrowersyjnej produkcji roku. Scenariusz do filmu wspólnie z Agnieszką Holland napisała Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko oraz pisarz Maciej Pisuk („Jesteś Bogiem”). Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk („Pokot”, „1983”, „Imago”).

Zielona granica, reż. Agnieszka Holland, 2023

14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Liczba karnetów jest ograniczona.

05 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy