Film otwarcia stacjonarnej edycji 14. FKA!

Premiera „Chłopów” z udziałem Seana Bobbitta na otwarcie Festiwalu, spotkanie z Agnieszką Holland po pokazie specjalnym „Zielonej granicy”, produkcyjne case study „Strefy interesów” z udziałem oscarowej producentki – Ewy Puszczyńskiej, a na zamknięcie pokaz koprodukowanego przez Miasto Łódź „Święta ognia” i Q&A z Kingą Dębską! 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się 12 października, a w programie znajdzie się łącznie ponad 100 propozycji seansów i wydarzeń! Organizatorzy ujawniają kolejnych gości i przypominają, że pula karnetów jest ograniczona.


79 tysięcy klatek i 70 artystów – tegoroczną 14. edycję Festiwalu Kamera Akcja otworzy przedpremierowy pokaz długo wyczekiwanej produkcji twórców „Twojego Vincenta”! Najnowszy film reżyserskiego duetu: DK Welchman i Hugh Welchman, to niezwykle efektowna wizualnie adaptacja noblowskiej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Twórcy po raz kolejny przesuwają technologiczne granice i wyznaczają nowe trendy w dziedzinie animacji filmowej. Gościem spotkania po seansie będzie m.in. producent filmu Sean Bobbitt, który zabierze widzów za kulisy powstawania produkcji i zdradzi tajniki powstawania filmu: od scen realizowanych z udziałem wybitnych polskich aktorów (Kamila Urzędowska, Sonia Bohosiewicz) po proces realizacji obrazów olejnych utrzymanych w młodopolskiej technice. „To kolejna już współpraca twórców oscarowego »Twojego Vincenta« z dziesiątkami malarzy z Polski, Litwy, Serbii, a także Ukrainy. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że twórcy filmu wracają z najnowszą produkcją na Festiwal Kamera Akcja, a widzowie zobaczą oszałamiający efekt ich pracy przedpremierowo podczas otwarcia!” – zapowiada Przemek Glajzner, dyrektor festiwalu.


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Liczba karnetów jest ograniczona.

05 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy