Co z tą ROBOTĄ?

Premiera „Chłopów” z udziałem Seana Bobbitta na otwarcie Festiwalu, spotkanie z Agnieszką Holland po pokazie specjalnym „Zielonej granicy”, produkcyjne case study „Strefy interesów” z udziałem oscarowej producentki – Ewy Puszczyńskiej, a na zamknięcie pokaz koprodukowanego przez Miasto Łódź „Święta ognia” i Q&A z Kingą Dębską! 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się 12 października, a w programie znajdzie się łącznie ponad 100 propozycji seansów i wydarzeń! Organizatorzy ujawniają kolejnych gości i przypominają, że pula karnetów jest ograniczona.


Punktem kulminacyjnym każdej edycji Festiwalu Kamera Akcja są dyskusje o palących tematach, inspirujące rozmowy nie tylko pomiędzy zaproszonymi panelistami, ale także wszystkimi festiwalowiczami. Nie inaczej będzie w tym roku: hasłem przewodnim jednej z rozmów będzie „robota”, rozumiana z jednej strony jako trud pracy w branży, a z drugiej – jako wyzwanie, chociażby związane z szybko rozwijającą się sztuczną inteligencją. Punktem wyjścia będzie prowokacyjne pytanie: jak wygląda twoja doba? Skąd czerpiesz motywację i inspirację, jakie treści cię interesują, a które nużą? Do kogo i jak chcesz docierać ze swoimi tekstami bądź filmami? Wśród zaproszonych gości znajdą się: nagradzani krytycy filmowi  – Igor Kierkosz i Joanna Najbor, autorzy tekstów publikowanych m.in. w „Kinie”, „Dwutygodniku”, „Vogue” oraz twórcy  – Natasza Parzymies (wschodząca gwiazda kina, której internetowy serial „Kontrola” obejrzano ponad 40 milionów razy) i reżyser Dawid Nickel (autor głośnego serialu coming of age „#BringBackAlice”, filmu „Ostatni komers”, któy współpracował m.in. z Szumowską przy „Body/Ciało”).


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Liczba karnetów jest ograniczona.

05 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy