14. FKA w blasku neonu


Niepowtarzalny jest też i plakat czternastej edycji! To zupełna świeżość wśród grafik promujących Kamerę Akcję. W centrum umieściliśmy symbol festiwalu – brzytwę, która neonowym blaskiem przypomina, że krytyka filmowa może dogłębnie prześwietlać, być ostra i konkretna. Ta brzytwa to dmuchane szkło – sztuka w czystej postaci, piękna, nieuchwytna, ale zarazem rażąca i niepozwalajaca o sobie zapomnieć – dokładnie tak jak program filmowy FKA. Pokazujemy olśniewające filmy, które skłaniają do całonocnych rozmów. Nasz plakat to: blask, oszołomienie, ale też radość w czystej postaci. Niektórym z nas przypomina balon – który jest symbolem odnalezienia w sobie dziecka-kinomaniaka. Współczesne kino to przecież autobiograficzne filmy znanych twórców – wystarczy sięgnąć chociażby do „Fabelmanów”, „Imperium światła” czy „Babilonu”. Neony to także niepomijalny element kina noir i Złotej Ery Hollywood. Świetlisty neonowy kolor to w końcu zaproszenie do festiwalowego świata, pełnego rozrywki, ciągłej zabawy kinem i jego reinterpretowania. – mówi Malwina Czajka.

To już 10 raz, gdy Arkadiusz Jaworek projektował identyfikację wizualną Festiwalu Kamera Akcja. W tym roku powrócił do mocnego, rzucającego się w oczy koloru żółtego, który widzowie mogą pamiętać z pierwszych edycji FKA.

Autor identyfikacji: Arek Jaworek

14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”.

28 / 06 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy