Zajrzyj na czarodziejskie afterparty Festiwalu Kamera Akcja

Alohomora! Otwieramy drzwi naszego klubu festiwalowego – szytego magiczną nicią na miarę 13. edycji Kamery Akcji. W tym roku zapraszamy do znakomitej, świeżo powstałej miejscówki na mapie Łodzi – kawiarni Espresso Patronum mieszczącej się w bramie przy ul. Piotrkowskiej 120. Codziennie po seansach, przez cztery dni festiwalu, wsiadaj z nami do pociągu czekającego na peronie 9¾, spotkaj się z ekspertami FKA oraz zasmakuj się w napojach i przekąskach nie z tej ziemi. 


Zaczarowane cztery dni – każdy inny!

Jak co roku, klub festiwalowy Kamery Akcji stanie się miejscem gorących krytycznych dyskusji, poszerzania grona znajomych i punktem spotkań z gośćmi. Nie inaczej będzie teraz, bo jesteśmy RAZEM FILMOWI. Ciastka jak u Pani Weasley już się wypiekają, a w powietrzu czuć zapach kremowego piwa. Każdego dnia będziesz mógł spróbować specjalnie przygotowanych drinków, które zagoszczą w menu kawiarni jedynie na czas trwania festiwalu. W barze klubu Espresso Patronum na pewno znajdziesz coś dla siebie – na karnetowiczów czekają zniżki. Nudzić się nie będziesz: codziennie przewidziana jest zupełnie inna tematyka. 

13 października po 22:00 (po seansach otwarcia festiwalu The Silent Twins” Smoczyńskiej i Anatomii” Jankowskiej) odbędzie się studencki czwartek w ramach Filmowego Party z FKA, kiedy to spełni się prawdziwa magia – a to za sprawą muzyki z filmów Wesa Andersona w anturażu wprost z Harry’ego Pottera. Studenci, za okazaniem legitymacji, otrzymają zniżkę na wybrane przez załogę Espresso Patronum piwo. Spośród uczestników wylosowane zostaną osoby, które wygrają bilety na poranne festiwalowe seanse zarówno w piątek, jak i w sobotę. Z karnetem można spodziewać się jeszcze większych zniżek na barze i specjalnych drinków przygotowanych dla festiwalowiczów.

W piątek (14 października) Hogwart Ekspres zatrzyma się na  HARRY POTTER PARTY – podróżni będą proszeni o przebranie się za ulubionego bohatera z czarodziejskiej sagi. Start imprezy o 22:00, ale można przybyć również po północy zaraz po improwizowanym pokazie-doświadczeniu: VHS HELL LIVE: Zwolnienie warunkowe” reż. Patrick G. Donahue. Osoby w najciekawszych strojach otrzymają nagrody-niespodzianki od Festiwalu Kamera Akcja. To jedyny dzień, kiedy będzie można spróbować przygotowanych specjalnie drinków alkoholowych i bezalkoholowych, zaczerpniętych z filmów oraz książek o najbardziej znanym czarodzieju. 

W sobotę, 15 października Kamera Akcja wraz z Filmawką zaprasza na muzyczny set w klubie od 22:00. Nie może was także ominąć znany z ubiegłorocznej edycji FKA MIDNIGHT QUIZ FILMOWY przygotowany przez niezastąpionego łódzkiego filmoznawcę Antka Łętkowskiego. Organizatorzy poczekają na wszystkich, którzy wybiorą się na spotkanie z twórcami filmu Tata” lub będą chcieli zobaczyć odjazdowe Rodeo” – dlatego równo o północy zbierzcie ekipę i zmierzcie się z innymi kinomaniakami w prawdziwie kinematograficznej rywalizacji. Wygrana ekipa ma szansę na zgarnięcie karnetów na 14 edycję Kamery Akcji.

Na zakończenie festiwalowych wrażeń – w niedzielę 16 października (po filmie zamknięcie IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego) – dołączcie do BAJKOWEJ STREFY CHILLU, gdzie przy muzyce z najpopularniejszych animacji będzie okazja do rozmowy o filmach, które udało się obejrzeć na Kamerze Akcji. To będzie niewątpliwie krytyczny wieczór!


LINE UP

  • 13 października, czwartek, 22:00-1:00 Filmowe Party z FKA
  • 14 października, piątek, 22:00-3:00 Harry Potter Party
  • 15 października, sobota, 22:00-3:00 Midnight Quiz Filmowy & Party z Filmawką
  • 16 października, niedziela, 22:00-1:00 Bajkowa Strefa Chillu

Partner wydarzenia Party z Filmawką:

ZNIŻKI NA BARZE, Z KTÓRYCH BĘDZIECIE MOGLI SKORZYSTAĆ:

  • z  karnetem FKA, -20% na całe menu (oprócz karty gofrów). Promocja obowiązuje w trakcie trwania Festiwalu (13-16 października 2022 r.).
  • z  karnetem FKA,  piwo w cenie 10zł (jeden rodzaj wskazany przez Espresso Patronum). Promocja obowiązuje w trakcie trwania Festiwalu (13-16 października 2022 r.).
  • dla studentów z legitymacją, piwo w cenie 10 zł (jeden rodzaj wskazany przez Espresso Patronum). Promocja obowiązuje tylko 13 października 2022 r..

13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

20 / 09 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy