Z Fabryki Snów do Miasta Filmu

Masterclass ze scenarzystami z Hollywood i case study z laureatką Oscara. Do Łodzi przyjadą Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski, którzy pracowali m.in. z Seanem Pennem, Tommy Lee Jonesem czy Johnnym Deppem. Poznaj plan wydarzeń 14. edycji Festiwalu Kamera Akcja, która rusza za miesiąc (12-15 października – stacjonarnie, 16-19 października – online). Poczytaj o największych atrakcjach tej edycji.


Kadr z filmu Obietnica, reż. Sean Penn, scenariusz Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski

Gośćmi tegorocznej edycji Kamery Akcji będą Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski, autorzy ponad 30 scenariuszy m.in. dla Paramount Pictures, Disney’a, Universal Studios czy Warner Bros. On – wyemigrował z Polski zaraz po wydarzeniach Marca 1968 roku, znajdując dla siebie azyl w Danii. W 1980 roku ukończył Wydział Reżyserii Filmowej w Amerykańskim Instytucie Filmowym – AFI – Centrum dla Zaawansowanych Studiów Filmowych, Konserwatorium, w Los Angeles. Ona – utalentowana muzyczka, występowała m.in. z Minneapolis Symphony, a podczas swojego pobytu w Danii miała okazję stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu Jerzego Kromolowskiego „The Verdict”. Razem napisali scenariusz do nominowanej w 2001 r. do Złotej Palmy „Obietnicy” Seana Penna z Jackiem Nicholsonem w roli głównej, a także „Pościgu we mgle” Bertranda Taverniera z Tommy Lee Jonesem (nominacja do Złotego Niedźwiedzia na Berlinale w 2009 roku). Aktualnie pracują z Johnnym Deppem, Alem Pacino i Berrym Navidim nad adaptacją sztuki Dennisa McIntyre’a „Modigliani”. Ten masterclass to wiedza z pierwszej ręki o realiach amerykańskiej branży filmowej, możliwość zajrzenia za kulisy pracy w Fabryce Snów i poznania, jacy w rzeczywistości są hollywoodzcy gwiazdorzy.


Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

14 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy