Produkcyjne case study z Ewą Puszczyńską

Premiera „Chłopów” z udziałem Seana Bobbitta na otwarcie Festiwalu, spotkanie z Agnieszką Holland po pokazie specjalnym „Zielonej granicy”, produkcyjne case study „Strefy interesów” z udziałem oscarowej producentki – Ewy Puszczyńskiej, a na zamknięcie pokaz koprodukowanego przez Miasto Łódź „Święta ognia” i Q&A z Kingą Dębską! 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja rozpocznie się 12 października, a w programie znajdzie się łącznie ponad 100 propozycji seansów i wydarzeń! Organizatorzy ujawniają kolejnych gości i przypominają, że pula karnetów jest ograniczona.


„The Zone of Interest” to rewelacja tegorocznego Cannes! Film Jonathana Glazera, twórcy „Under the Skin”, zdobył na lazurowym wybrzeżu nagrodę Grand Prix, zyskał uznanie międzynarodowej krytyki, a dziś przewidywany jest jako jeden z faworytów w walce o Oscary! Podczas tegorocznej Akcji Edukacji organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie bez spojlerów, ale za to z potężną dawką tajemnic prosto z planu, które uczestnikom zdradzi Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), polska koproducentka filmu, producentka m.in. oscarowej „Idy” Pawła Pawlikowskiego. „Gościni opowie uczestnikom o współpracy z kultowym już amerykańskim studiem A24, produkcyjnych i technologicznych wyzwaniach, realizacji zdjęć 360 stopni z wieloma kamerami kręcącymi scenę jednocześnie, czy o pochłaniającym procesie postprodukcji, który jeszcze silniej podkreślił przeszywający charakter filmu” – zachęca Malwina Czajka, dyrektorka festiwalu. Film był kręcony głównie w Polsce, a autorem zdjęć jest Łukasz Żal, dwukrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia do „Idy” czy „Zimnej Wojny”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Liczba karnetów jest ograniczona.

Spotkania z cyklu Akcja Edukacja dofinansowane są z budżetu Miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

05 / 09 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy