Filmy 14. FKA

Różne drogi do świętości

19 / 10 / 2023----------------------21:00
Różne drogi do świętości, reż. Aniela Gabryel, 2023

Różne drogi do świętości/Different Paths to Holiness
2023, 76 min.
Sekcja: Razem filmowi
Pokaz przedpremierowy

Nagrody i selekcje: Młodzi i film 2023 – Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych — udział w konkursie głównym
Reżyseria: Aniela Gabryel
Scenariusz: Aniela Gabryel
Producent:  Agata Golańska
Obsada: Irmina Liszkowska, Jan Napieralski, Julia Szczepańska, Michał Włodarczyk, Dominik Mironiuk, Dominika Walo
Kraj: Polska

Film składający się z historii kilku osób w młodym wieku. Wszyscy oni mają swoją wizję tego, co powszechnie nazywa się życiem duchowym, tylko co to tak naprawdę znaczy?

Ciało, religia, polityka, aktywizm klimatyczny, szamanizm. Pięć dróg, na których bohaterowie spotykają się ze swoimi największymi lękami i obsesjami w nadziei na uwolnienie. Fabularny debiut Anieli Gabryel to szósty w historii Szkoły dyplom filmowy Wydziału Aktorskiego. Na przestrzeni całego filmu przenikają się osobowości, nastroje i historie ukazujące zbiorowy portret zbiorowy młodego pokolenia.

POKAZ ONLINE


W MEDIACH:

Wiele z nas ma takie przeczucie, że coś utraciło i to osamotnienie, które odczuwamy jest jakąś tęsknotę i myślę, że przez te wszystkie ścieżki do świętości my też często szukamy jakiejś wspólnoty, którą czuliśmy być może kiedyś […] o to chodziło, żeby się tak trochę zanurzyć w ten świat i odczuć też grozę tego zostania samemu, którą potem próbujemy w różne sposoby zakleić.»
– Zuzanna Kernbach, Szczerość za Szczerość po konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych obejrzyj tutaj

Aniela Gabryel. Reżyserka oraz scenarzystka urodzona we Wrocławiu w 1985 roku. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2017 roku skończyła także Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej  PWSFTViT w Łodzi. Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Jej krótkometrażowy film dokumentalny „Lecieć nie lecieć” otrzymał Grand Prix na festiwalu filmowym „Vienna Independent Shorts” w Wiedniu, nagrodę specjalną Artura Liebharta oraz znalazł się na liście Top European Shorts of 2014. Jej krótkometrażowe filmy były pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. „Różne drogi do świętości” są początkiem przygody reżyserki z pełnometrażowym kinem fabularnym.

TAGI: młodzież, coming-of-age, dyplom Szkoły Filmowej w Łodzi , Łódź, reżyserka, film polski

Newsletter
Polub nas
Partnerzy