Filmy 14. FKA

Pasażerowie nocy

13 / 10 / 2022----------------------18:30

MFF Berlinale 2022 – nominacja do Złotego Niedźwiedzia w Konkursie Głównym

Reż. Mikhaël Hers, 2022
Czas trwania:
111 min.
Scenariusz: Mikhaël Hers, Maud Ameline, Mariette Désert
Produkcja: Francja
Zdjęcia: Sébastien Buchmann
Obsada: Charlotte Gainsbourg, Noée Abita, Quito Rayon-Richter, Megan Northam, Thibault Vinçon

Noc wyborcza 1981 r. Na ulicach Paryża tłumy świętują zwycięstwo, ale nie Elisabeth. Opuszczona przez męża kobieta została sama z dwójką nastoletnich dzieci. Udaje jej się znaleźć pracę w nocnej audycji radiowej i to właśnie tak poznaje Talulah. „Pasażerowie nocy” to historia o grupce ludzi, która nauczyła się dzielić swoim ciepłem i cieszyć z najkrótszych wspólnych chwil. Przywodząca na myśl „Chungking Express” opowieść o tym, że czyjaś, nawet najkrótsza i przypadkowa, obecność w naszym życiu, może okazać się kluczowa. Mikhaël Hers daje się poznać jako twórca wszechstronny i obdarzony darem obserwacji. Warto kochać, warto wątpić, warto zaczynać od nowa.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ


W MEDIACH

«Mieszając poetykę codzienności z niewinnością przeszłości i dobrem wzajemnego wsparcia, zrozumienia oraz miłości, Hers tworzy obraz zapadający w pamięć i mogący stawać w szranki z największymi klasykami francuskiego kina obyczajowego.» Marcin Prymas, Pełna Sala, przeczytaj recenzję.

MIKHAËL HERS

Urodzony w 1975 r. w Paryżu. Tam też ukończył produkcję filmową w La Fémis. Nakręcił trzy udane krótkie metraże. Jego pełnometrażowym debiutem było „Memory Lane” w 2010 r., pokazywane na festiwalu w Locarno. „Pasażerowie nocy” to jego czwarty i najnowszy film pełnometrażowy, nominowany do nagrody w Konkursie Głównym festiwalu Berlinale 2022.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy