Filmy 14. FKA

Niewiniątka

14 / 10 / 2022----------------------10:30

European Film Awards 2021 – Nagroda za dźwięk; MFF Cannes 2021 – Un Certain Regard; Amanda Award, Norway 2022 – nagrody w kategoriach najlepsze zdjęcia, montaż i dźwięk; Fantastic Fest 2021 –  nagroda w kategorii Najlepszy Reżyser

Reż. Eskil Vogt, 2021
Czas trwania:
117 min.
Scenariusz: Eskil Vogt
Produkcja: Norwegia , Finlandia, Dania, Szwecja, Francja, Wielka Brytania
Zdjęcia: Sturla Brandth Grøvlen
Obsada: Rakel Lenora Fløttum, Alva Brynsmo Ramstad, Sam Ashraf, Mina Yasmin Bremseth Asheim, Ellen Dorrit Petersen, Morten Svartveit, Kadra Yusuf

„Niewiniątka” to mieszanka horroru, thrillera psychologicznego i science-fiction. Czworo dzieci podczas wakacji odkrywa swoje nadprzyrodzone moce i tworzy tajemny, wyizolowany świat. Ich hermetyczna rzeczywistość rządzi się własnymi prawami, często okrutnymi i bezwzględnymi. Niewinna zabawa przeradza się w cichą walkę toczoną między sobą. Stały współpracownik Joachima Triera Eskil Vogt (scenarzysta „Głośniej od bomb” czy „Najgorszego człowieka na świecie”) tworzy niezwykłe napięcie głęboko oddziałujące na widza. To zapierające dech w piersiach widowisko z nutą coming of age. Skandynawska estetyka wciąga w oryginalną atmosferę grozy i podnosi ciśnienie.

Zobacz zwiastun TUTAJ


W MEDIACH

«Film „Niewiniątka” to mocny thriller psychologiczny, który umiejętnie i stopniowo podbija emocje u widza. Twórcy, posługując się skromnymi środkami, wybornie operują zabiegami w surowym stylu kina skandynawskiego, aby podnieść nam puls.» Marcin Świątkowski, Alien Hive, przeczytaj recenzję.

ESKIL VOGT

Norweski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Od lat współpracuje z Joachimem Trierem, z którym w 2022 roku zdobył wspólną nominację do Oscara za film „Najgorszy człowiek na świecie” w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Jego reżyserski debiut „Ślepowidzenie” z 2014 roku, nagrodzono m.in. na Sundance Film Festival za najlepszy scenariusz. „Niewiniątka” to najnowsze dzieło Vogta, które zdobyło wiele prestiżowych nagród i nominacji, a także wywarło duże wrażenie na widzach i krytykach podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2021 roku. 


Ambasada Królestwa Danii jest honorowym partnerem sekcji Kierunek: Dania.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy