Filmy 14. FKA

Mali mężczyźni

18 / 10 / 2023----------------------21:00
Mali mężczyźni, reż. Ira Sachs, 2016

Little Men
2016, 85 min.
Sekcja: Ira Sachs

Nagrody i selekcje: Independent Spirit Awards 2017 – nominacje za Najlepszy scenariusz i Najlepszą aktorkę drugoplanową
Reżyseria: Ira Sachs
Scenariusz: Ira Sachs, Mauricio Zacharias
Producent: Lucas Joaquin, Tom Dolby
Obsada: Greg Kinnear, Jennifer Ehle, Paulina García, Theo Taplitz, Michael Barbieri, Alfred Molina, Talia Balsam
Kraj: USA, Grecja

Na pozór nierozerwalna przyjaźń nastolatków zostaje naruszona przez problemy dorosłych, prozę życia i podstawowe mechanizmy rządzące naszą egzystencją.

Historia opowiadająca o wielkiej młodzieńczej przyjaźni. Jake (Theo Taplitz) i Tony (Michael Barbieri) mają po 13 lat. Chłopcy poznają się, gdy rodzina Jake’a przenosi się do domu zmarłego niedawno dziadka. Matka Tony’ego od lat w tym miejscu prowadzi swój sklep. Chłopcy szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, jednak rodzinne konflikty i kłopoty w biznesie spowodują, że ich znajomość zostanie wystawiona na ciężką próbę.

Ira Sachs dostarcza widzowi wnikliwe studium przyjaźni i konfliktu międzypokoleniowego. Jest to podróż do świata nieksplorowanego wcześniej przez autora „Love Is Strange”.

POKAZ ONLINE
Zobacz zwiastun: TUTAJ


W MEDIACH:

«„Mali mężczyźni” to film dla młodzieży, ale i nostalgiczna opowieść dla dorosłych, którym dzieciństwo kojarzy się z zabawą na świeżym powietrzu, spędzaniem czasu na zajęciach teatralnych i włóczeniem się po mieście od świtu do nocy. Nie ma tu miejsca na portale społecznościowe i instagramowe dramaty. Wszystkie smutki i radości rodzą się i umierają w realu.»
– Anna Bielak, Filmweb, czytaj recenzję tutaj.

«To inteligentna, bardzo wyważona produkcja z przekonującymi rolami aktorskimi. Świetni są zarówno debiutanci, a więc nastolatkowie wcielający się w Tony’ego i Jake’a, jak i doświadczeni aktorzy.»
– Karol Barzowski, Onet, czytaj recenzję tutaj.

Ira Sachs. Urodzony w 1965 roku reżyser i scenarzysta, który ma na swoim koncie takie filmy jak „Frankie” (Cannes), „Mali mężczyźni” (Sundance), „Miłość jest zagadką” (Sundance), „Zostań ze mną” (Sundance), „Forty Shades of Blue” (zwycięzca Sundance) i „The Delta” (Sundance). Stypendysta Fundacji Guggenheima, jest założycielem fundacji Queer|Art, stworzonej w 2009 roku w celu wspierania artystów LGBTQ+ w kinie, performansie, literaturze i sztukach wizualnych.

TAGI: dramat, dojrzewanie, coming-of-age

Newsletter
Polub nas
Partnerzy