Filmy 14. FKA

Kiedyś byliśmy dzieciakami

14 / 10 / 2022----------------------13:00

MFF Tribeca 2021 – najlepszy montaż w pełnometrażowym filmie dokumentalnym; Millenium Docs Against Gravity 2022 – nominacja w konkursie Wyborcza.pl Big Screen Doc

Reż. Eddie Martin, 2021
Czas trwania: 91 min.
Scenariusz: Hamilton Harris, Eddie Martin
Produkcja: Australia
Zdjęcia: Hugh Miller
Obsada: Jon Abrahams, Priscilla Forsyth, Hamilton Harris, Harold Hunter, Javier Nunez, Jamal Simmons, Tobin Yelland

Co dzieje się za kulisami sukcesu? W 1995 r. premierę miał niskobudżetowy film „Dzieciaki” opowiadający o grupie nowojorskich nastolatków, których życie obracało się wokół narkotyków, jazdy na desce i seksu. Z tego sukcesu Larry Clark stworzył sobie hollywoodzką trampolinę. Po latach Eddie Martin („All This Mayhem”) powraca do tematu wraz z Hamiltonem Harrisem, który wystąpił w filmie w 1995. „Kiedyś byliśmy dzieciakami” to dokument, którym zadaje pytanie o to, jak naprawdę powstały „Dzieciaki” i jak ta produkcja odbiła się na bohaterach klasyka lat dziewięćdziesiątych? Wnioski, do których dochodzi, nieraz są wstrząsające. To niezwykle istotny głos w dobie #metoo.


EDDIE MARTRIN

Jeden z czołowych współczesnych australijskich dokumentalistów. Jego debiut, „Jisoe”, był okrzyknięty jednym z najważniejszych i najbardziej znaczących dokumentów australijskich. Zdobył również nagrodę publiczności na St Kilda Film Festival w 2005 r. Najbardziej znany z „All this Mayhem” i swojego najnowszego filmu – „Kiedyś byliśmy dzieciakami”.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy