Filmowe lato & TME Polówka

Festiwal Kamera Akcja we współpracy z TME Polówka zaprasza na zakończenie wydarzenia Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim. Piotrkowska 217 na trzy wieczory (16-18 września) zamieni się w kino plenerowe. Nie zabraknie dramatu o macierzyństwie, biografii muzycznych czy najnowszego polskiego kina.

Sprawdź harmonogram pokazów plenerowych!

BOHEMIAN RHAPSODY
reż. Bryan Singer, Dexter Fletcher, 2018

Czas trwania: 134 min.
Scenariusz: Anthony McCarten, Peter Morgan
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Zdjęcia: Newton Thomas Sigel
Obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joe Mazzello, Aidan Gillen

Życie Freddy’ego Mercury’ego to gotowy scenariusz na przebój filmowy. Bryan Singer i Dexter Fletcher postanowili uwiecznić legendarnego wokalistę Queen z niespotykanym dotąd rozmachem. To przepiękna historia o miłości i pasji, w której emocje są dla twórców równie istotne, co koncerty i złote płyty. Tytuł nawiązuje do przełomowego nagrania brytyjskiego zespołu i tym samym funduje podobną dawkę przeżyć. Twórcy zadbali także o oddaniu atmosfery lat 70. i 80., a także nastrój unoszący się wokół ówczesnych gwiazd rocka. Nagrodzona Oscarem rola Ramiego Maleka to jedna z najbardziej podziwianych kreacji ostatnich lat.

Oscary 2019 – Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Remi Malek); Złoty Glob 2019 – Najlepszy film dramatyczny; BAFTA 2019 – Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Remi Malek)

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ

POKAZ PLENEROWY Piotrkowska 217 (odlewnia)
16 września, PIĄTEK, g. 20:00, wstęp wolny

I TAK CIĘ KOCHAM
Reż. Michael Showalter, 2017

Czas trwania: 123 min.
Scenariusz: Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani
Produkcja: USA
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano

Urodzony w Pakistanie komik Kumail Nanjiani i studentka Emily Gardner zakochują się w sobie, ale walczą, gdy ich kultury zderzają się. Kiedy Emily zapada na tajemniczą chorobę, Kumail musi stawić czoła swoim zadziornym rodzicom, oczekiwaniom rodziny i prawdziwym uczuciom.


Independent Spirit – Najlepszy debiut scenariuszowy Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ

POKAZ PLENEROWY Piotrkowska 217 (odlewnia)
17 września, SOBOTA, g. 16:00, wstęp wolny

CÓRKA / THE LOST DAUGHTER
reż. Maggie Gyllenhaal, 2021

Czas trwania: 124 min.
Scenariusz: Maggie Gyllenhaal
Produkcja: USA, Izrael, Wielka Brytania, Grecja
Zdjęcia: Hélène Louvart
Obsada: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson, Ed Harris, Peter Sarsgaard, Jack Farthing, Dagmara Dominczyk, Paul Mescal

Czy można stać się matką, ale pozostać sobą? Dla Ledy samotny urlop w Grecji miał być odpoczynkiem w spokoju, z dala od ludzi. Jednak na miejscu bohaterka zamiast z ciszą i szumem fal zderza się z głośnym towarzystwem bogatej i wpływowej rodziny. Jej szczególną uwagę zwraca Nina – młoda matka, którą nowa rola czasami przerasta. Im dłużej Leda obserwuje nową znajomą, tym więcej wspomnień odżywa. Wracają wydarzenia i decyzje, z którymi musi zmierzyć się na nowo. Reżyserski debiut Maggie Gyllenhaal – doceniony nominacją do Złotego Globa – rzuca światło na to, na co nie każdy pomyśli, żeby spojrzeć. Film pomiędzy bohaterkami w różnym wieku to nowy głos w dyskusji o macierzyństwie. Co to znaczy być mamą? Czy rodzicielstwo ma jakieś granice?

MFF w Wenecji 2021 – Nagroda Festiwalowa za najlepszy scenariusz; Transatlantyk 2021 – Nagroda Publiczności za najlepszy film festiwalu; Oscary 2022 – nominacja w kategoriach: najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal), aktorki pierwszoplanowej (Olivia Colman) i drugoplanowej (Jessie Buckley)

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ

POKAZ PLENEROWY Piotrkowska 217 (odlewnia)
17 września, SOBOTA, g. 20:00, wstęp wolny

POWRÓT DO TAMTYCH DNI
reż. Konrad Aksinowicz, 2021

Czas trwania: 104 min.
Scenariusz: Konrad Aksinowicz
Produkcja: Polska
Obsada: Alex Gortat, Sara Małecka, Adam Szwarc 
Zdjęcia: Jakub Jakielaszek
Obsada: Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Teodor Koziar, Kacper Janusiński, Marek Marchewa, Oliwia Gołębiowska, Szymon Ożga, Zuzanna Tomczyk, Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz

Lata dziewięćdziesiąte. Oranżada, przywieziony ze Stanów zamek z klocków LEGO®, gra w piłkę od rana do nocy. Życie czternastoletniego Tomka na wrocławskim osiedlu nie należy wcale do najgorszych. Chłopiec marzy jednak o powrocie taty, który wyemigrował za ocean za pracą. Nieoczekiwanie ojciec pewnego dnia staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Szybko okazuje się, że szczęście rodziny Malinowskich nie potrwa długo. Ojciec zamiast nadrabiać rodzinne zaległości woli zaglądać do kieliszka. Reżyser Konrad Aksinowicz pochodzi jednak do tematu choroby alkoholowej w sposób niekonwencjonalny. Trudno szukać w „Powrocie do tamtych dni” utartych frazesów. To osobista i intymna historia, w której dziecięcy świat nagle zderza się z dorosłymi problemami. Rewelacja Festiwalu w Gdyni to poruszająca historia, która dzięki spojrzeniu z różnych perspektyw zarówno do młodszego, jak i dojrzałego już widza. Laureat polskich nagród filmowych „Orzeł” za najlepszą główną rolę męską (Maciej Stuhr) oraz najlepszą muzykę.

Polskie Nagrody Filmowe „Orzeł” – Najlepsza główna rola męska (Maciej Stuhr), Najlepsza muzyka (Marcin Masecki), Tarnowska Nagroda Filmowa – Nagroda Jury Młodzieżowego, O!Lśnienie. Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa, Black Nights Film Festival – Nagroda Jury Młodzieżowego

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ

POKAZ PLENEROWY Piotrkowska 217 (odlewnia)
18 września, NIEDZIELA, g. 20:00, wstęp wolny


Dofinansowanie:

Partner pokazów plenerowych:

Włącz dostęp w social mediach:


02 / 09 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy