Festiwal rozmów i dyskusji

80 filmów, 60 gości, 20 wydarzeń, w tym najnowsze dzieło fińskiego mistrza Akiego Kaurismäkiego „Opadające liście”, czekają na widzów Festiwalu Kamera Akcja, którzy przyjadą od 12 do 15 października do Łodzi, a dodatkowo w ramach karnetu będą mogli uczestniczyć w 4 dniach wydarzeń online (16-19 października). Jedyny łódzki festiwal filmów fabularnych za niecałe 50 dni zawita na Targową do Szkoły Filmowej.

Gościni 14. FKA Kinga Dębska, fot. Bartek Wieczorek

Punktem kulminacyjnym każdej edycji Kamery Akcji są rozmowy wokół najbardziej aktualnych tematów branży filmowej. W spotkaniach z widzami wezmą udział wielokrotnie nagradzane twórczynie, reżyserki oraz krytyczki filmowe – wśród nich Kinga Dębska („Moje córki krowy”, „Zupa nic”), której najnowszy film „Święto ognia” powstał w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku autorstwa Jakuba Małeckiego oraz Olga Chajdas – zdobywczyni laurów na MFF w Rotterdamie oraz FPFF w Gdyni, autorka takich produkcji, jak „Nina”, „1983”, „Wataha”, a także najnowszego, postpunkowego dramatu psychologicznego „Imago” z przebojową Leną Górą („Roving Woman”) w roli głównej. Gościnią Kamery Akcji będzie także Natasza Parzymies – wschodząca gwiazda kina, której internetowy serial „Kontrola” obejrzano ponad 40 milionów razy. Uczestników festiwalu nie może ominąć też spotkanie z Agnieszką Dziedzic, producentką filmu „Delegation”, założycielką Koi Studio, producentką kreatywną w Aurum Film. Wśród gości nie zabraknie krytyczek filmowych m.in. Julii Taczanowskiej, związanej z Filmwebem, współprowadzącej podcast „Mam parę uwag” czy Marioli Wiktor – korespondentki zagranicznych festiwali takich jak Cannes, Berlinale, Wenecja czy Karlove Vary, a od 2001 roku członkini FIPRESCI, prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej krytyków filmowych z całego świata.


14. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 12 do 15.10.2023 w Łodzi oraz od 16 do 19.10.2023 online na platformie Think Film. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu. Partnerem festiwalu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Kamera Akcja i Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu tworzą sieć współpracy „Łódzki Festiwal Filmowy”. Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

24 / 08 / 2023
Newsletter
Polub nas
Partnerzy