VHS HELL LIVE

ZWOLNIENIE WARUNKOWE / PAROLE VIOLATORS
reż. Patrick G. Donahue, 1994

Czas trwania: 90 min.
Scenariusz: Patrick G. Donahue
Produkcja: USA
Zdjęcia: Mike Pierce
Obsada: Sean P. Donahue, Pamela Bosley, Michael Kiel

Klasyk prosto z ery VHS, kiedy o żadnej poprawności politycznej nie było mowy, a umięśnieni protagoniści szerzyli ideę amerykańskiej demokracji za pomocą jedynej słusznej metody – lufy przy pasie. „Zwolnienie warunkowe” to kino akcji, w którego centrum jest były policjant pracujący obecnie w telewizji. Musi jednak wrócić do dawnej adrenaliny, by odbić córkę swojej dziewczyny z rąk skazańca, którego sam wsadził za kratki w poprzednim życiu. Donahue nie przebiera w środkach i swoim bohaterom każe walczyć zarówno przy pomocą broni palnej, ale też na gołe pięści, a wszystko w hektolitrach krwi. 

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ

W MEDIACH:

«To nawet nie jest obskura. To wyrwana taśma z odtwarzacza video, przemielona i wsadzona raz jeszcze w magnetowid.» –  Patryk Karwowski, Po napisach, przeczytaj recenzję.


Partner pokazu VHS HELL LIVE


13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy