„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” – dzień z Łodzią filmową w Tuszynie 

Już w sobotę, 30 lipca, zagościmy z projektem „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” w MCK w Tuszynie. Zapraszamy wszystkich tuszynian do wspólnego spędzenia wakacyjnego czasu z kinematografią w roli głównej! Czekać na Was będą bezpłatne seanse filmowe, w tym spotkanie z twórcami filmowymi oraz warsztaty dla dzieci. 

Dzień z Łodzią filmową w Tuszynie rozpocznie się warsztatami tworzenia zabawek optycznych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (obowiązują zapisy). W sobotnie popołudnie (g. 16:00) mieszkańcy Tuszyna przeniosą się do świata Czmyszki, głównej bohaterki nowej produkcji cenionego studia Animoon pt. Nawet myszy idą do nieba” (reż. Jan Bubeníček, Denisa Grimmová). To opowieść o przyjaźni, która na pierwszy rzut oka wydaje się być niemożliwa. Po krótkiej przerwie (g. 17:45) będzie czas „Na jagody”, pokaz filmu krótkometrażowego z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych w reż. Józefa Skrobińskiego z 1963 roku, animacji będącej adaptacją utworu Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Zwieńczeniem dnia z Łodzią filmową w Tuszynie będzie pokaz głośnego filmu „Sonata” Bartosza Blaschke nagrodzonego Złotymi Lwami – Nagrodą Publiczności na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (g. 18:00). Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami. 

Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim to idealna okazja na aktywne spędzenie upalnych letnich dni w  mieście. Łódź filmową można odkrywać na wiele sposobów. Lata wspaniałej tradycji przerodziły się w dziesiątki filmów, istotnych dla kultury filmowej wydarzeń oraz zaowocowały powstaniem wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Zależy nam na zaangażowaniu mieszkańców Tuszyna i nakłonieniu ich do poszukiwania własnej ścieżki po filmowej mapie Miasta Filmu. Dzień z Łodzią filmową w Tuszynie jest zapowiedzią finału „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim”, który odbędzie się 4-5 sierpnia 2022 w Łodzi. 

HARMONOGRAM WYDARZENIA 
30 lipca 2022, sobota / MCK w Tuszynie
12:00-14:00 | Zrób to sam. Warsztaty „zero waste” tworzenia zabawek optycznych (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona)
16:00 | „Nawet myszy idą do nieba” (87′), reż. Jan Bubeníček, Denisa Grimmová
17:45 | Film krótkometrażowy z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych: „Na jagody” (7′) (1963), reż. Józef Skrobiński 
18:00 | „Sonata” (118′), reż. Bartosz Blaschke + spotkanie z aktorką Barbarą Wypych

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  

Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkimrealizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022 oraz z budżetu Miasta Łodzi. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi. Partnerami są: PURO Łódź, Muzeum Kinematografii, TME Polówka, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie, Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki Z/S w Działoszynie, Szkoła Filmowa w Łodzi, Łódź Film Commission, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Uniwersytet Łódzki, Think Film. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Magazyn Kalejdoskop, Plaster Łódzki. Organizatorem wydarzenia jest Festiwal Kamera Akcja. 


Dofinansowanie:

Włącz dostęp w social mediach:


13 / 07 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy