Od storytellingu do krytyki filmowej. Warsztaty na FKA

Dla festiwalowiczów, którzy widzą swoją przyszłość w branży filmowej, przygotowaliśmy szereg warsztatów i spotkań uchylających drzwi do branżowej wiedzy i krytycznofilmowej kuchni.


Tomasz Habowski: bezkompromisowy twórca „Piosenek o miłości” poprowadzi warsztaty storytellingu, podczas których przeanalizuje prace nad scenariuszem od pierwszego draftu po finalny efekt na ekranie. Podpowie również, jak pracować nad dialogami i co zrobić, by postaci były realistyczne oraz przykuwały uwagę. Dla miłośników krytyki filmowej także znajdzie się nie lada gratka – warsztaty z Arturem Zaborskim Bez tajemnic. Jak pracuje dzisiaj krytyk filmowy. Dziennikarz kulturalny współpracujący z wieloma czasopismami, w tym „Newsweekiem”, „Zwierciadłem” czy „Wirtualną Polską” i nominowany do Nagrody PISF w 2017 roku zabierze warsztatowiczów w podróż po tajemnicach zawodu: od umiejętności, które należy posiąść, przez kulisy powstawania relacji z wydarzeń, po proces zdobywania wywiadów z aktorkami np. Penelope Cruz oraz twórcami, takimi jak Gaspar Noe czy Quentin Tarantino – a to wszystko w taki sposób, by w ciągu doby znaleźć jeszcze czas na sen. Te warsztaty to wiedza z pierwszej ręki – prosto od jednego z najbardziej cenionych dziennikarzy kulturalnych w Polsce.

W programie również Mam parę uwag. Warsztaty Filmwebu z Jakubem Popieleckiem i Julią Taczanowską, warsztaty z analizy filmu z  laureatką tegorocznej nagrody PISF w kategorii krytyka filmowa – Dianą Dąbrowską oraz warsztaty z programowania festiwali filmowych z dyrektorem MFF Nowe Horyzonty – Marcinem Pieńkowskim.


13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.


Warsztaty „Programowanie festiwali filmowych. Warsztaty z Marcinem Pieńkowskim” oraz „Wytwórnia znaczeń. Warsztaty analizy filmu” z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2022”. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

15 / 09 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy