Zespół

PRZEMEK GLAJZNER

dyrektor Festiwalu Kamera Akcja i Serio Festiwal
dyrektor artystyczny Festiwalu Script Fiesta
prezes Fundacji FKA

Współtwórca Festiwalu Kamera Akcja i wydarzenia Serio Pro, założyciel butikowego serwisu streamingowego Think Film, zajmuje się festiwalową dystrybucją filmów krótkometrażowych w Szkole Filmowej w Łodzi i programuje Letni Festiwal Filmowy Polówka. Absolwent filmoznawstwa na UŁ. Był kierownikiem Kina Wytwórnia, pracował w Narodowym Centrum Kultury Filmowej, współpracował z festiwalem Camerimage. W kręgu jego zainteresowań jest dystrybucja filmowa i festiwale filmowe.

Pomysłodawca i założyciel FKA.

MALWINA CZAJKA

dyrektorka Festiwalu Kamera Akcja i Serio Festiwal
dyrektor artystyczna Festiwalu Script Fiesta

Kino to jej miejsce. Jest łodzianką z wyboru, ponieważ chciała zamieszkać w mieście filmu. Tu jako studentka tworzyła Festiwal Kamera Akcja i tu poznała najbardziej szalonych ludzi. Uwielbia długie kinofilskie dyskusje oraz rozmowy z twórcami. Jej uzależnienie? Słuchanie historii okołofilmowych, to dla tych emocji i spotkań jeżdzi na festiwale filmowe. Od 2015 roku programerka Kina Szkoły Filmowej w Łodzi. Prowadzi autorskie warsztaty w projekcie Akademia Animatora Kultury oraz zajęcia filmowe na Uniwersytecie Łódzkim i w Liceum Filmowym. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 i w 2020 roku za projekty upowszechniające kulturę filmową.

Pomysłodawczyni i założycielka FKA.

AGNIESZKA HAWRYLUK

producentka projektu Akcja Edukacja i Festiwalu Kamera Akcja, koordynatorka konkursów i biura festiwalowego

Gdyby miała taką możliwość, to zatopiłaby się w przestrzeni wyobraźni bohaterów, wykreowanej w filmach Terry’ego Gilliama. Zwolenniczka książek w formie papierowej niżeli e-booka. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, choć wcześniej planowała iberystykę. Współpracowała z wieloma festiwalami filmowymi m.in. Camerimage czy Transatlantyk, dzięki czemu na dobre związała się z tworzeniem wydarzeń kulturalnych.

W zespole FKA od 2015 roku.

KAROLINA CZEPKIEWICZ

producentka Święta Łodzi Filmowej, koordynatorka wolontariatu

Animatorka działań kulturalnych. Pracowała jako specjalista ds. promocji i i komunikacji w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz animatorka w Fundacji Działania. Prelegentka programu „Szkoła Sztuka” realizowanego w Kinie Centrum w Kaliszu. Prowadzi autorskie warsztaty animacyjno-kulturalne, m.in. „Teatr od kuchni”.

W zespole FKA od 2017 roku.

NATALIA DRAŃCZUK

producentka Serio Pro, manager ds. rezultatów, koordanator wolontariatu

Absolwentka zarządzania na UŁ, od wielu lat koordynuje logistyję podczas Festiwalu Camerimage w Bydgoszczy i Toruniu, na co dzień zajmuje się marketingiem w branży ecommerce.

W zespole FKA od 2013 roku.

SABINA BAŁULIS

social media manager 

Studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie głównym punktem zaczepienia jest sztuka współczesna, w której im więcej kiczu, tandety i pstrokatych kolorów, tym lepiej. Architekturę woli jednak prostą, betonową, brutalistyczną i przytłaczającą. Kocha ponad wszystko teatr, który jest odważny, surrealistyczny i kiedy ogląda spektakl, chce czuć się niezręcznie i mieć poczucie oderwania. Podobnie ma z filmami. Ukochała dramaty i science fiction, totalnie może określić siebie rówież serialomaniaczką. Jeden sezon w jedną noc to jej guilty pleasure.

W zespole FKA od 2018 roku.

MAŁGORZATA LISIECKA-MUNIAK

szefowa sekcji prasowej podczas Festiwalu Kamera Akcja

Jej serce ma dwie komory: polską i włoską. Gdy ma chwilę, zawsze sięgnie po włoski film, przy większej ilości czasu – zasiada do klasyki, a nawet do kina niemego. Uwielbia festiwale filmowe dla wspomnień – zostają po nich zdjęcia i teksty. Dlatego uważa, że pisać trzeba, bo słowne grypsy są na wagę złota.

W zespole FKA od 2018 roku.

OLGA STANISŁAWSKA

social media manager podczas Festiwalu Kamera Akcja

Kulturoznawczyni z lekkim piórem. Zawodowo zajmuje się promocją i organizacją wydarzeń kulturalnych. Płynnie komunikuje się gifami i ma emoji na każdą okazję. 
Zakorzeniona w różanym Kutnie, ale do Łodzi trafia z zamkniętymi oczami. Mało śpi, bo dużo ogląda. Ma słabość do musicali i filmów kostiumowych. Ceni dramaty, a ich wartość mierzy kroplami łez, o które wcale nie tak łatwo ją przyprawić. W Kinie szuka emocji. Lubi fantastykę, gry konsolowe i kuchnie z odległych zakątków świata. Uczestniczka pierwszej edycji Akademii Animatora Kultury w 2015 roku.

W zespole FKA od 2016 roku.

MAŁGORZATA PIOTROWSKA

szefowa sekcji obsługi widzów

Absolwentka filmoznawstwa. Nie przepada za kinem akcji, chyba, że to Guy Ritchie. Muzycznie szczególne miejsce w jej serduszku zajmuje zespół The National. Od niedawna entuzjastka roślin doniczkowych. Lubi się czasem zmotywować i poćwiczyć jogę przez Youtube’a, szczególnie jeśli w filmikach pojawiają się pieski.

W zespole FKA od 2018 roku.

AREK JAWOREK

autor identyfikacji wizualnych

Kulturoznawca i graphic designer odpowiedzialny za identyfikację wszystkich projektów FKA. Stworzył identyfikację wizualną Atelier Scenariuszowego 2020. Od ośmiu lat związany z agencjami interaktywnymi, specjalizuje się nie tylko w projektowaniu graficznym, ale też w web designie. Absolwent literaturoznawstwa i studiów podyplomowych z projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracował dla wydarzeń kulturalnych i wielu instytucji filmowych m.in. Narodowego Centrum Kultury Filmowej, TOYA Studios, SHIPsBOY. Uzależniony od czekolady i ceramiki bolesławieckiej.

W zespole FKA od 2010 roku.

PIOTR CZARNECKI

dyrektor techniczny

Filmoznawca, obecnie specjalista ds. multimediów w dziale multimediów Politechniki Łódzkiej, pracował jako kinooperator w Kinie 3D Wytwórnia, wieloletnie doświadczenie zdobywał w przygotowaniu kinooperatorskim projekcji na najważniejszych wydarzeniach filmowych w Polsce m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty, American Film Festival we Wrocławiu. Specjalizuje się także w obsłudze technicznej wydarzeń komercyjnych tj. realizacji obrazu i dźwięku, a także oświetlenia.

W zespole FKA od 2010 roku.

GOSIA GONTARSKA

producentka Festiwalu Kamera Akcja (na urlopie)

Organizatorka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych. Z zawodu filolog-redaktor, więc zajmuje się też copywritingiem i korektą. Była koordynatorką studia dźwięku TOYA Studios i specjalistką ds. koordynacji produkcji w Zakładzie Produkcji Filmów Szkolnych PWSFTViT w Łodzi. Współtworzyła Festiwal Łódź Czterech Kultur (2017–2019) i Łódź Design Festival (2018–2019). Zajmuje się produkcją FKA, w szczególności współpracą partnerską i logistyką. Uwielbia gotować i oglądać filmy bollywoodzkie.

W zespole FKA od 2016 roku.

MICHAŁ KWIATKOWSKI

rzecznik prasowy (na urlopie)

Zwolennik samodzielnego myślenia i wyrażania wątpliwości. Nietrudno go rozbawić, niełatwo uciszyć. Późno kładzie się spać, z domu wychodzi w czerni i bez śniadania. Życzyłby sobie, żeby „Killing Eve” miało sto sezonów, a Davide Manuli zrobił wreszcie nowy film. Lubi pizzę, black metal i jak jest ciepło. 

W zespole FKA od 2018 roku.