Zespół


Przemek Glajzner
dyrektor Festiwalu Kamera Akcja
dyrektor Serio Festiwal & Serio Pro
prezes Fundacji FKA

Współtwórca Festiwalu Kamera Akcja i wydarzenia Serio Pro, założyciel butikowego serwisu streamingowego Think Film, zajmuje się festiwalową dystrybucją filmów krótkometrażowych w Szkole Filmowej w Łodzi i programuje Letni Festiwal Filmowy Polówka. Absolwent filmoznawstwa na UŁ. Był kierownikiem Kina Wytwórnia, pracował w Narodowym Centrum Kultury Filmowej, współpracował z festiwalem Camerimage. W kręgu jego zainteresowań jest dystrybucja filmowa i festiwale filmowe.

Pomysłodawca i założyciel FKA.
Malwina Czajka
dyrektorka Festiwalu Kamera Akcja
dyrektorka Serio Festiwal & Serio Pro

Kino to jej miejsce. Jest łodzianką z wyboru, ponieważ chciała zamieszkać w mieście filmu. Tu jako studentka tworzyła Festiwal Kamera Akcja i tu poznała najbardziej szalonych ludzi. Uwielbia długie kinofilskie dyskusje oraz rozmowy z twórcami. Jej uzależnienie? Słuchanie historii okołofilmowych, to dla tych emocji i spotkań jeżdzi na festiwale filmowe. Od 2015 roku programerka Kina Szkoły Filmowej w Łodzi. Prowadzi autorskie warsztaty w projekcie Akademia Animatora Kultury oraz zajęcia filmowe na Uniwersytecie Łódzkim i w Liceum Filmowym. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 i w 2020 roku za projekty upowszechniające kulturę filmową.

Pomysłodawczyni i założycielka FKA.

 


Gosia Gontarska
producentka Festiwalu Kamera Akcja

Organizatorka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych. Z zawodu filolog-redaktor, więc zajmuje się też copywritingiem i korektą. Była koordynatorką studia dźwięku TOYA Studios i specjalistką ds. koordynacji produkcji w Zakładzie Produkcji Filmów Szkolnych PWSFTViT w Łodzi. Współtworzyła Festiwal Łódź Czterech Kultur (2017–2019) i Łódź Design Festival (2018–2019). Zajmuje się produkcją FKA, w szczególności współpracą partnerską i logistyką. Uwielbia gotować i oglądać filmy bollywoodzkie.

W zespole FKA od 2016 roku.

 

 


Agnieszka Hawryluk
producentka projektu Akcja Edukacja, koordynatorka konkursów i biura festiwalowego

Gdyby miała taką możliwość, to zatopiłaby się w przestrzeni wyobraźni bohaterów, wykreowanej w filmach Terry’ego Gilliama. Zwolenniczka książek w formie papierowej niżeli e-booka. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, choć wcześniej planowała iberystykę. Współpracowała z wieloma festiwalami filmowymi m.in. Camerimage czy Transatlantyk, dzięki czemu na dobre związała się z tworzeniem wydarzeń kulturalnych.

W zespole FKA od 2015 roku.

 

 

 


Michał Kwiatkowski
rzecznik prasowy (na urlopie)

Zwolennik samodzielnego myślenia i wyrażania wątpliwości. Nietrudno go rozbawić, niełatwo uciszyć. Późno kładzie się spać, z domu wychodzi w czerni i bez śniadania. Życzyłby sobie, żeby „Killing Eve” miało sto sezonów, a Davide Manuli zrobił wreszcie nowy film. Lubi pizzę, black metal i jak jest ciepło. 

W zespole FKA od 2018 roku. 

 


Natalia Drańczuk
producentka Serio Pro, manager ds. rezultatów

W zespole FKA od 2013 roku.

 

 

 

 
Karolina Czepkiewicz
producentka Święta Łodzi Filmowej, koordynatorka wolontariatu

W zespole FKA od 2018 roku.

 

 

 

 
Sabina Bałulis
social media manager 

Studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie głównym punktem zaczepienia jest sztuka współczesna, w której im więcej kiczu, tandety i pstrokatych kolorów, tym lepiej. Architekturę woli jednak prostą, betonową, brutalistyczną i przytłaczającą. Kocha ponad wszystko teatr, który jest odważny, surrealistyczny i kiedy ogląda spektakl, chce czuć się niezręcznie i mieć poczucie oderwania. Podobnie ma z filmami. Ukochała dramaty i science fiction, totalnie może określić siebie rówież serialomaniaczką. Jeden sezon w jedną noc to jej guilty pleasure.

W zespole FKA od 2018 roku. 


Małgorzata Lisiecka-Muniak
szefowa sekcji prasowej podczas Festiwalu Kamera Akcja

Jej serce ma dwie komory: polską i włoską. Gdy ma chwilę, zawsze sięgnie po włoski film, przy większej ilości czasu – zasiada do klasyki, a nawet do kina niemego. Uwielbia festiwale filmowe dla wspomnień – zostają po nich zdjęcia i teksty. Dlatego uważa, że pisać trzeba, bo słowne grypsy są na wagę złota.

W zespole FKA od 2018 roku.

 

 
Olga Stanisławska
social media manager podczas Festiwalu Kamera Akcja

W zespole FKA od 2018 roku.

 

 

 

 
Małgorzata Piotrowska
szefowa sekcji obsługi widzów

Absolwentka filmoznawstwa. Nie przepada za kinem akcji, chyba, że to Guy Ritchie. Muzycznie szczególne miejsce w jej serduszku zajmuje zespół The National. Od niedawna entuzjastka roślin doniczkowych. Lubi się czasem zmotywować i poćwiczyć jogę przez Youtube’a, szczególnie jeśli w filmikach pojawiają się pieski.

W zespole FKA od 2018 roku.

 

 
Arek Jaworek
autor identyfikacji wizualnych

Kulturoznawca i graphic designer odpowiedzialny za identyfikację wszystkich projektów FKA. Stworzył identyfikację wizualną Atelier Scenariuszowego 2020. Od ośmiu lat związany z agencjami interaktywnymi, specjalizuje się nie tylko w projektowaniu graficznym, ale też w web designie. Absolwent literaturoznawstwa i studiów podyplomowych z projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracował dla wydarzeń kulturalnych i wielu instytucji filmowych m.in. Narodowego Centrum Kultury Filmowej, TOYA Studios, SHIPsBOY. Uzależniony od czekolady i ceramiki bolesławieckiej.

W zespole FKA od 2010 roku. 


Piotr Czarnecki
dyrektor techniczny

W zespole FKA od 2010 roku.