Wybierz najlepszy vlog/podcast/wideoesej

W ramach Krytyk Mówi oddawany jest – dosłownie – głos twórcom wideoblogów, audycji, podcastów filmowych, ale także krótkich form, takich jak TikTok. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wybrała Złotą Dziesiątkę Konkursu Krytyk Mówi, która teraz zawalczy o tytuł laureata w głosowaniu wśród publiczności Festiwalu Kamera Akcja. 

 • 5 na 5 Podcast (podcast) 
  Jest nas pięcioro i gadamy o filmach. Nie ma się co oszukiwać, inflacja contentu okołofilmowego jest okrutna. Każdy kombinuje, co by tu zrobić, żeby publika słuchała akurat jego. Każdy zakłada, że wystarczy tylko, żeby widownia dała szansę. W końcu content obroni się sam.
  Czy nasz content broni się sam? Nie wiemy. Ale jest nas pięcioro. Rozbieramy filmy na publicystyczno-naukowo. Przeżywamy epifania on-air. Nasze mamy mówią, że jesteśmy zabawne/-ni i przystojni/-ne. Unikamy „podobało/niepodobało”. Unikamy ciekawostkozy.
  Posłuchaj
   
 • Abberacje (vlog)
  Naturalne przedłużenie kanału Wojownicy Kultury, założonego przez Bara Fórmaniaka i Micha Szczepańskiego. Na kanale zobaczycie recenzje filmów, gier wideo i innych mediów by Michu Szczepański.
  Zobacz

 • Dialogi Filmowe (podcast)
  Rozmowy z twórcami polskiej branży audiowizualnej. Kierujemy w ich stronę nasze podcastowe mikrofony pytając o to, czym się zajmują i jak im się żyje w filmowej rzeczywistości. Od pomysłu na film, przez plan zdjęciowy i postprodukcję, aż po dystrybucję. Dla fanów kina słuchanie tego podcastu będzie okazją do odkrycia jak powstaje film, a słuchacze związani zawodowo z filmem na pewno otrzymają solidną dawkę wiedzy i inspiracji.
  Posłuchaj

 • Filmoznawczyni Diana Dąbrowska (podcast)
  Filmoznawczyni, krytyczka filmowa, edukatorka, organizatorka imprez filmowych. Ceniona znawczyni włoskiego kina
  Posłuchaj
   
 • Galeria Horroru (vlog)
  Recenzje premierowe, zestawienia najlepszych produkcji, streszczenia ultra gniotów, zapowiedzi na dany rok itp. Tematyka głównie związana z kinem grozy – horrory, czasami thrillery.
  Zobacz

 • Jeszcze słowo (podcast)
  Podcast poświęcony pop kulturze, towarzyszący blogowi Zwierz Popkulturalny. Opowiadam tu o tym co widziałam, przeczytałam, w co zagrałam i czego wysłuchałam a o czym nie napisałam na blogu. Podcast prowadzi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.
  Posłuchaj
 • Kanapa Knapa (vlog)
  Recenzje filmowo-serialowe i rozmowy z ludźmi kina, kultury i nie tylko. Wszystkimi, którzy kradną nasz czas na kanapie.
  Zobacz

 • Kulturalny update (vlog)
  Newsy filmowe, topki i trendy filmowe.
  TikTok

 • Mistycyzm Popkulturowy (vlog)
  Fantastyka, popkultura, mistycyzm, biseksualizm i parę innych rzeczy w proporcjach nieokreślonych.
  Zobacz

 • Natural Born Writers – podcast od scenarzystów dla scenarzystów (podcast)
  Od scenarzystów dla scenarzystów” (i nie tylko!), w którym scenarzysta Brunon Hawryluk rozmawia z doświadczonymi i znanymi twórcami filmowymi o tajnikach scenariopisarstwa i produkcji filmowej.
  Posłuchaj 

Dziękujemy za wszystkie głosy.


13. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbywa się od 13 do 20 października 2022 r.: stacjonarnie w Łodzi (13–16.10) oraz online na platformie Think Film (17–20.10). Zadanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

05 / 10 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy