Wszystkie światła na kino autorskie!

Zgłoś swój krótki metraż do Konkursu Authors Spotlight!

Międzynarodowy Konkurs Etiud i Animacji powraca z nową nazwą, by zaprezentować i docenić najbardziej intrygujące krótkie metraże z całego globu! Przed rokiem w festiwalowej preselekcji udział wzięło ponad 3 tysiące filmów ze 121 krajów, a festiwalowa publiczność oklaskiwała 24 produkcje, które znalazły się w ścisłym finale. Tegoroczna edycja sfokusowana jest na kinie autorskim, ale… autor nie jedno ma imię!Od przeszło dekady festiwal udowadnia, że za sukcesem artystycznym każdej produkcji stoi nie tylko reżyser/ka, ale wiele osób z ekipy realizacyjnej, właśnie dlatego nowa nazwa konkursu tj. Authors Spotlight silnie podkreśla ten kolektywny wymiar procesu powstawania filmu” – opowiada Przemek Glajzner, dyrektor festiwalu. 

Przejmujące historie, intrygująca obserwacja codzienności, a do tego autorski głos i forma opowiadania – to jedynie kilka elementów, którymi wyróżniają się filmy konkursowe prezentowane w ramach Festiwalu Kamera Akcja na przestrzeni lat. Także i tym razem Organizatorzy czekają na produkcje, o których nie da się zapomnieć! Do konkursu zgłosić mogą się zarówno studenci/absolwenci szkół filmowych, jak i profesjonalni oraz niezależni twórcy filmowi. Na krótkometrażowe filmy aktorskie „live action” oraz animacje organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2022 r. Zgłoszenia są przyjmowane przez platformę FilmFreeway. Filmy zakwalifikowane do finału zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. Zwycięzców Konkursu, którzy zdobędą aprobatę jury, publiczności i wygrają nagrody finansowe, poznamy 16 października 2022 r. podczas zakończenia festiwalu w Szkole Filmowej w Łodzi. 

Szczegóły:
filmfreeway.com/kameraakcja 
kameraakcja.com.pl

Autor: Arkadiusz Jaworek

13. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się od 13-16 października 2022 roku: stacjonarnie w Łodzi oraz online na platformie Think Film (17-20.10.). Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

15 / 07 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy