„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” – dzień z Łodzią filmową w Działoszynie

Już w niedzielę, 31 lipca, zagościmy z projektem Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim w RCRKiT w Działoszynie. Zapraszamy wszystkich działoszynian do wspólnego spędzenia wakacyjnego czasu z kinematografią w roli głównej! Czekać na Was będą bezpłatne seanse filmowe, w tym spotkanie z twórcami filmowymi oraz warsztaty dla dzieci. 

Dzień z Łodzią filmową w Działoszynie rozpocznie się warsztatami animacji lalkowej dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (g. 12:30, obowiązują zapisy). Po południu (g. 16:30) działoszynianie przeniosą się w świat pełnometrażowej animacji „Jak zostałem Superłotrem” (reż. Krzysztof Ostrowski) studia Animoon, którą zobaczą przedpremierowo! Film przybliża historię dwójki bohaterów: Superłotra – niegdyś znanego łapserdaka i jego syna, Superłotra Juniora, który jest dość zamkniętym w sobie nastolatkiem. Ich metody postępowania są różne, ale cel jeden – przejąć kontrolę nad światem. Ze świata fantazji do zakamarków historii Działoszyna przeniesie uczestników krótki dokument powstały w Wytwórni Filmów Oświatowych pt. „Na przykład Działoszyn” (reż. Stanisław Grabowski). Twórcy uwiecznili w nim powstawanie lokalnej cementowni w latach 60. Wieczór (g. 18:00) uświetni pokaz filmu nagrodzonego za reżyserię na Festiwalu w Gdyni. Mowa o „Moim wspaniałym życiu” w reż. Łukasza Grzegorzka.  „Wspaniałe – być może, ale czy moje?” – takie pytanie mogłaby sobie zadać „Jo” (w tej roli wielokrotnie nagradzana Agata Buzek), matka, córka i lubiana wśród uczniów nauczycielka. Kobieta skrywa w sobie wielki sekret. Jego strzeżenie staje się sensem jej skomplikowanego „wspaniałego” życia. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim to idealna okazja na aktywne spędzenie upalnych letnich dni w  mieście. Łódź filmową można odkrywać na wiele sposobów. Lata wspaniałej tradycji przerodziły się w dziesiątki filmów, istotnych dla kultury filmowej wydarzeń oraz zaowocowały powstaniem wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Zależy nam na zaangażowaniu mieszkańców Działoszyna i nakłonieniu ich do poszukiwania własnej ścieżki po filmowej mapie Miasta Filmu. Dzień z Łodzią filmową w Działoszynie jest zapowiedzią finału „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim”, który odbędzie się 4-5 sierpnia 2022 w Łodzi. 

HARMONOGRAM WYDARZENIA
31 lipca 2022, niedziela / RCRKiT w Działoszynie
12:30-14:30 | Zrób to sam. Warsztaty „zero waste” animacji lalkowej (obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona)
16:30 | „Jak zostałem Superłotrem” (70′), reż. Krzysztof Ostrowski
17:45 | Film krótkometrażowy z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych: „Na przykład Działoszyn” (11′), reż. Stanisław Grabowski
18:00 | „Moje wspaniałe życie” (100′), reż. Łukasz Grzegorzek + spotkanie z twórcami

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  


„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022 oraz z budżetu Miasta Łodzi. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Łodzi. Partnerami są: PURO Łódź, Muzeum Kinematografii, TME Polówka, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie, Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki Z/S w Działoszynie, Szkoła Filmowa w Łodzi, Łódź Film Commission, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Uniwersytet Łódzki, Think Film. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Magazyn Kalejdoskop, Plaster Łódzki. Organizatorem wydarzenia jest Festiwal Kamera Akcja.


Dofinansowanie:

Włącz dostęp w social mediach:


18 / 07 / 2022
Newsletter
Polub nas
Partnerzy