Filmy 14. FKA

Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight – etiudy (blok 2)

15 / 10 / 2022----------------------16:50

CRADLE
reż. Filip Jembrih, 2021

czas trwania: 13 min. 51 s.
produkcja: Słowenia

Wkraczająca w dorosłość, młoda dziewczyna zastanawia się nad swoją wioską, rodzicami i braćmi, których niedługo zostawi za sobą.


KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM
reż. Maria Ornaf, 2022

czas trwania: 28 min.
produkcja: Polska

Trzynastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwoma rodzinami: biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobie pierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.


MÓJ BRAT RYBAK
reż. Alicja Sokół, 2021

czas trwania: 19 min. 9 s.
produkcja: Polska

Gdzieś na końcu świata, w małej wiosce rybackiej, żyje dwóch braci, którzy są od siebie zupełnie różni. Kiedy starszy poświęca się pracy, młodszy każdego dnia słucha w radiu audycji konkursowej, która może zmienić jego życie na lepsze. Nagłe zniknięcie ojca zmusza braci do przejęcia jego obowiązków w porcie, a zarazem do zbliżenia się do siebie.


NIE MA SPOKOJU
reż. Karol Ulman, 2022

czas trwania: 13 min. 24 s.
produkcja: Polska

Jacek – mężczyzna w średnim wieku, korzysta z usługi firmy zajmującej się przemianą ludzi w drzewa. Proces jego transformacji nadzorują Doktor Buk i terapeutka Melisa, którzy upewniają się, czy ma on pełną świadomość konsekwencji i czy jego decyzja nie jest przypadkowa. Film jest swego rodzaju medytacją nad losem człowieka, który podejmuje się radykalnego kroku, aby zanurzyć się w świat natury pozbawionej myśli, powinności, w świat czystego trwania.


THEN CAME DARK
reż. Marie-Rose Osta, 2021

czas trwania: 15 min.
produkcja: Liban

Pojawia się mgła, zrywa się wyjący wiatr i las ciemnieje. Dwóch mężczyzn wyrywa drzewo i ciągnie je jak martwe ciało. Legenda głosi, że w lesie w górach Libanu, gdzie zrywa się niewypowiedziany pakt równowagi między mieszkańcami wioski a siłami natury, nastąpi zemsta.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy