Filmy 14. FKA

Międzynarodowy Konkurs Authors Spotlight – etiudy (blok 1)

14 / 10 / 2022----------------------17:00

A DAY, THAT YEAR
reż. Stanley Xu, 2022

czas trwania: 8 min. 34 s.
produkcja: Tajwan

5-letni Yang spędza dzień na zakupach ze swoją mamą. Kiedy młody chłopiec wpada w złość po tym, jak kolejny raz jest ignorowany, matka postanawia ukarać go, pozostawiając go samego. Pozornie mała kara, staje się dla Yanga kluczowym doświadczeniem z dzieciństwa, które zmieni go na zawsze.


DIABEŁ
reż. Jan Bujnowski, 2022

czas trwania: 18 min. 57 s.
produkcja: Polska

W prowadzonych w latach 90-tych przez OBOP badaniach dotyczących religijności Polaków, odsetek osób wierzących zawsze oscylował w okolicach 95%. W tym samym czasie rekordowe wartości osiągały również wskaźniki bezrobocia. Kryzys wzmacniał w społeczeństwie potrzebę duchowości, co pozwalało wydarzać się rzeczom niekoniecznie możliwym w innych czasach…


NOITE VELOZ
reż. Cauê Dias Baptista

czas trwania: 30 min.
produkcja: Brazylia

Silvio jest nieszczęśliwy, wciąż uwięziony we wspomnieniach dawnego związku. Pewnej nocy, na przekór sobie, wychodzi z domu. Ta noc zmienia jego życie.


RAJSKIJ DIM
reż. Adelina Borets, 2021

czas trwania: 28 min. 1 s.
produkcja: Polska

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia nastoletniego Luki, który trafia do religijnego ośrodka odwykowego, prowadzonego przez samozwańczego kapłana Antonia. Despotyczny reżim, moralne i fizyczne tortury uświadamiają go, że jedynym sposobem na przeżycie jest ucieczka.


SAMOGŁÓW
reż. Jakub Prysak, 2021

czas trwania: 24 min.
produkcja: Polska

Ponura dojarnia wypełniona dźwiękami koncertów Bacha z charczących głośników — to codzienność Eryka, dojarza krów w spółdzielni Mleczny Raj”. Eryk to młody chłopak, który porzucił karierę fotografa i zamieszkał w przemysłowym miasteczku, z dala od rodziny i przyjaciół. Na miejscu poznał Marissę, prostytutkę w podrzędnym klubie nocnym. Zaprzyjaźnili się. Oboje pragną odnaleźć swoje miejsce w świecie.


SOLILOQUIUM
reż. Karolina Monwid-Olechnowicz, 2022

czas trwania: 10 min.
produkcja: Polska

Mikroskopijny wgląd w potęgę ludzkich myśli balansujących na granicy w nieokreślonej czasoprzestrzeni — odrębnym uniwersum, jakim jest nasza psyche. Alfabet odczuć, skojarzeń, lęków, wspomnień… obezwładniających nasz umysł, od których nigdy nie uciekniemy. To od Nas zależy jaki nadamy im kierunek. Siła uważności i manipulacji – przebłyski strumienia świadomości.


WARZYWA I OWOCE 
reż. Maciej Jankowski, 2021

czas trwania: 26 min. 17 s.
produkcja: Polska

Otyły dwunastolatek Wojtek wstydzi się siebie i swojej mamy, która prowadzi podupadający sklepik spożywczy. Pewnego pechowego dnia nastolatek buntuje się. Chcąc zmienić matkę, doprowadza niestety do jej upokorzenia.

Newsletter
Polub nas
Partnerzy